środa, 3 sierpnia 2022 13:49

Kolejna inwestycja edukacyjna w Gminie Wieliczka. Powstanie nowoczesne przedszkole w Zabawie

Autor Bernard Szwabowski
Kolejna inwestycja edukacyjna w Gminie Wieliczka. Powstanie nowoczesne przedszkole w Zabawie

Gmina Wieliczka uzyskała pozwolenie na budowę budynku Przedszkola Samorządowego w Zabawie. Zaprojektowany obiekt będzie całkowicie nową placówką przedszkolną.

Łączna powierzchnia pomieszczeń przedszkolnych to ponad 800 metrów. W przedszkolu będzie: 7 sal dla dzieci każda o powierzchni od 60m2 do 80m2, pokój nauczycielski, sekretariat i pomieszczenie dla dyrektora oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia dla kuchni i obsługi przedszkola. Po wybudowaniu wszystkich pomieszczeń do przedszkola będzie można przyjąć 175 dzieci.

Obecnie trwa opracowanie dokumentacji przetargowej niezbędnej do realizacji inwestycji. Rozpoczęcie budowy jest przewidziane jesienią tego roku.

- Obiekt powstaje na dużej działce zlokalizowanej w północnej części Zabawy na granicy z sołectwami Strumiany, Mała Wieś i Sułków. W tym rejonie gminy Wieliczka powstaje najwięcej nowych domów. W Zabawie w 2022 roku zameldowało się najwięcej mieszkańców z pośród wszystkich 29 miejscowości w gminie Wieliczka. - podkreśla Tadeusz Luraniec Przewodniczący Rady Miejskiej i radny z tej części gminy Wieliczka.

Nowe przedszkole jest zaprojektowane jako budynek parterowy o prostej ale ciekawej formie architektonicznej nawiązującej do położonych w pobliżu osiedli domów jednorodzinnych. Przy przedszkolu przewidziano miejsce na duży plac zabaw i teren do zajęć ruchowych dla dzieci.

- Przedszkole w Zabawie to kolejna inwestycja edukacyjna w naszym mieście i gminie. Obecnie prowadzona jest budowa nowej szkoły przy ulicy Jedynaka w Wieliczce, budowana jest sala gimnastyczna w Mietniowie po zakończonej niedawno rozbudowie szkoły w tej miejscowości, a także powstaje sala gimnastyczna przy szkole w Byszycach. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa szkoły w Grabiu i Śledziejowicach, a równocześnie prowadzona jest budowa nowych przedszkoli w Koźmicach Wielkich i Zabawie oraz otwierane jest przedszkole nr 6 w Wieliczce. Rozwój infrastruktury szkolnej dla dzieci i młodzieży to jedne z głównych kierunków działań inwestycyjnych gminy, które nie zostały zatrzymane pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w kraju. - zaznacza burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka