Do poważnego wypadku drogowego doszło dziś rano, około godziny 6:05, w miejscowości Rzepiennik Suchy w powiecie tarnowskim. Autokar przewożący grupę młodzieży z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał z drogi wojewódzkiej nr 980, po czym przewrócił się na bok w przydrożnym rowie.
W autokarze znajdowały się łącznie 24 osoby, w tym 20 nastolatków w wieku od 13 do 17 lat, trzech dorosłych opiekunów oraz kierowca. Młodzież wracała ze spotkania młodych w Lednicy. Na szczęście wszyscy podróżni samodzielnie opuścili pojazd jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.
‼️4 zespoły ratownictwa medycznego🚑🚑🚑🚑, 9 zastępów straży pożarnej🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒🚒 i 2 radiowozy 🚓🚓 o poranku zostało...
Opublikowany przez OSP KSRG Żurowa Sobota, 7 czerwca 2025
Po wstępnej ocenie ratowników medycznych, sześć osób uznano za poszkodowane. Cztery z nich zostały już przewiezione do szpitala na dalszą diagnostykę, natomiast dwie pozostałe osoby nadal są badane na miejscu w karetce pogotowia.
Około godziny 06:05 w miejscowości Rzepiennik Suchy (pow. tarnowski) doszło do groźnego zdarzenia drogowego w wyniku...
Opublikowany przez Patrol998-Małopolska Sobota, 7 czerwca 2025
Śledczy zbadają przyczyny wypadku
W akcji ratunkowej uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej, co daje łącznie ponad 40 ratowników. Na miejscu obecni byli również ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli teren i ustalają przyczyny zdarzenia. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu w organizmie, wynik wskazał, że był trzeźwy.
Droga wojewódzka nr 980 w kierunku Rożnowic została całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Gdy zakończy się akcja ratunkowa, śledczy będą ustalać przyczyny wypadku.
Fot. OSP KSRG Żurowa