piątek, 21 stycznia 2022 13:37

Groźny wypadek pod Nowym Sączem. Dachował samochód którym podróżowały dwie kobiety [ZDJĘCIA]

Autor Katarzyna Jamróz
Groźny wypadek pod Nowym Sączem. Dachował samochód którym podróżowały dwie kobiety [ZDJĘCIA]

Warunki atmosferyczne, które w ostatnim czasie panują w Polsce nie oszczędzają kierowców. Intensywnie padający śnieg w połączeniu ze śliską nawierzchnią, może prowadzić do wypadków. Do jednego z nich doszło w Barcicach gdzie dachował samochód, zatrzymując się w poprzek drogi.

W czwartek (20 stycznia) po godzinie 14, zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Barcice zostały wezwane do wypadku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że VW Polo przewrócił się na dach. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej, kierująca oraz pasażerka samochodu znajdowały się na zewnątrz pojazdu w bezpiecznym miejscu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzielenia niezbędnego wsparcia osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Samochód został postawiony na koła, odłączono w nim akumulator oraz sprawdzono, czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Na miejsce przybyła karetka pogotowia ratunkowego, która zbadała kobiety. Po zakończeniu przez policję czynności wyjaśniających, przy pomocy łopat i mioteł zabrano z jezdni rozbite elementy pojazdu. Działania służb ratowniczych trwały dwie godziny.

20.01.2022r. godz.14:30 dachowanie samochodu osobowego Barcice - podsapieniec.

Opublikowany przez Straż Pożarna w Barcicach Czwartek, 20 stycznia 2022

Inf./Fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje