środa, 1 listopada 2023 08:08

AKTUALIZACJA. Halny na Podhalu. Dużo interwencji [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
AKTUALIZACJA. Halny na Podhalu. Dużo interwencji [FOTO]

Zapowiadany groźny wiatr halny dał o sobie znać mieszkańcom południowej Polski. Groźnie było zwłaszcza w okolicach Zakopanego, gdzie strażacy mieli pełne ręce roboty tej nocy.

Jak poinformowała jednostka KP PSP Zakopane - w nocy z 30 na 31 października - zanotowano 8 interwencji (w tym m.in. powalone drzewo na drogę czy uszkodzony stragan na cmentarzu).

Wczoraj tuż po godzinie 23:00 tatrzańscy policjanci OPI wracając po interwencji do Zakopanego na ul. Salamandra ujawnili...

Opublikowany przez Policja Zakopane Poniedziałek, 30 października 2023

📅 31.10.2023r. ⏰ 0:48 📌 Dzianisz - kierunek Gubałówka ⚠️ Drzewo powalone na jezdnię 🚒🚓SiS - OSP Dzianisz Górny 📷 - materiały własne

Opublikowany przez OSP Dzianisz Górny Wtorek, 31 października 2023

Niewątpliwie najgroźniej wyglądała sytuacja do której doszło na ulicy Witkiewicza w samej stolicy polskich Tatr. Przy budowie jednego z apartamentowców wiatr zerwał blaszane ogrodzenie, które mogło stanowić realne zagrożenie dla człowieka.

Silne porywy wiatru dały o sobie znać również w innych częściach naszego województwa. W Makowie Podhalańskim (powiat suski) sporej  wielkości drzewo spadło na jezdnię, przy czym całkowicie zablokowało przejazd.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył ostrzeżenia przed silnym wiatrem wiejącym do 100 km na godz. do godz. 12 we wtorek, choć od rana czuć już znaczącą poprawę w niektórych miejscach.

AKTUALIZACJA

Od godziny 6:00 do godz. 11:00 31 października na terenie powiatu tatrzańskiego odnotowano 12 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. W większości działania prowadzone były na terenie miasta Zakopane, gdzie odnotowano dziewięć zdarzeń, natomiast w miejscowości Białka Tatrzańska odnotowano dwa zdarzenia oraz jedno zdarzenie w miejscowości Leśnica. Zdarzenia dotyczyły przeważnie powalonych drzew na chodniki oraz ulice a także linie energetyczne. W jednym przypadku doszło do uszkodzenia poszycia dachowego w budynku - podsumowała KP PSP Zakopane.

🚨 Od godziny 6:00 do godz. 11:00 na terenie powiatu tatrzańskiego odnotowano 12 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. W...

Opublikowany przez KP PSP Zakopane Wtorek, 31 października 2023

Foto: KP PSP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka