piątek, 14 października 2022 10:01

Ile kosztuje polisa turystyczna i czy warto ją wykupić?

Autor Artykuł sponsorowany
Ile kosztuje polisa turystyczna i czy warto ją wykupić?

Planujesz wyjazd za granicę? W takim razie, oprócz walizek pełnych niezbędnych rzeczy, powinieneś wyposażyć się również w polisę turystyczną. Dowiedz się, czym są ubezpieczenia podróżne, dlaczego warto je posiadać oraz na jaki koszt musisz się przygotować!

Ubezpieczenia podróżne - co to takiego?

Firmy ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie wiele rodzajów polis, skierowanych do klientów o różnorodnych potrzebach. Nie mogło zatem zabraknąć produktu, który zabezpieczał by podróżnych, którzy mają zamiar odwiedzenie innego kraju. Turystyczne ubezpieczenie to pakiet zapewniający pomoc medyczną, finansową oraz organizacyjną podczas wyjazdu, zarówno tego wypoczynkowego, jak i służbowego lub edukacyjnego. Podstawowy zakres tego rodzaju polisy obejmuje przede wszystkim pokrycie kosztów leczenia za granicą - oznacza to, że w razie wypadku ubezpieczyciel w pełni pokryje koszty leczenia poniesione przez ubezpieczonego nawet wtedy, gdy korzystał on z prywatnych usług medycznych. Polisę można również dodatkowo rozszerzać, wykupując na przykład ubezpieczenie bagażu czy na przykład ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dopasowując je do osobistych potrzeb. Zatem podsumowując: ubezpieczenia podróżne to gwarancja pomocy na wypadek niespodziewanych sytuacji oraz zabezpieczenie, które zdecydowanie sprzyja bezpiecznym podróżom.

Ile kosztuje polisa turystyczna?

Warto wiedzieć, że cena polisy jest uzależniona od wielu różnorodnych czynników, dlatego też ciężko jednoznacznie określić jej koszt. Wpływ na niego mają między innymi kierunek podróży i to, jak długo zamierzasz przebywać w danym miejscu, wysokość limitu na wybrane ubezpieczenie, a także zakres ochrony, na jaki ostatecznie się zdecydujesz. Jak już wspomnieliśmy wyżej, podstawowa polisy obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia - dobierając do niej dodatkowe produkty, musisz liczyć się z tym, że finalnie koszt ubezpieczenia wzrośnie. Dobrze jest jednak pamiętać, że chęć zaoszczędzenia w tym przypadku nie zawsze może wyjść na dobre. Zdecydowanie lepiej wybrać pakiet, który zapewni ci przede wszystkim pełne bezpieczeństwo, kiedy będziesz przebywać za granicą.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne zdecydowanie przyda ci się przed wyjazdem - niezależnie od tego, czy planujesz wycieczkę samodzielnie, czy też wybierasz wariant oferowany przez biuro podróży. Chociaż organizatorzy wycieczek obejmują swoich klientów pewnym rodzajem ochrony, może okazać się, że nie jest on jednak wystarczający. W takim przypadku musisz pamiętać, że wszelkie dodatkowe koszty będziesz musiał pokrywać z własnej kieszeni, co w niektórych przypadkach może stać się wyjątkowo problematyczne.

Z tego też względu, zakup ubezpieczenia turystycznego jest korzystnym rozwiązaniem, które jeżeli jest odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb, pozwala poczuć się bezpiecznie niezależnie od miejsca pobytu. Polisę możesz kupić u większości ubezpieczycieli, między innymi na stronie https://www.ubezpieczenie.com.pl/. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, dowiedz się więcej o ogólnych warunkach ubezpieczenia, określających ochronę ubezpieczeniową oraz wyłączenia ochrony.

Jeżeli twoim celem jest na przykład wyjazd na narty, sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów - podobnie postępuj w innych przypadkach, na przykład w sytuacji planowania egzotycznych lub ryzykownych podróży, biorąc pod uwagę możliwe problemy, jakie mogą pojawić się podczas wyjazdu. Na tej zasadzie dopasuj konkretne dodatki do swojej polisy turystycznej, dzięki czemu zyskasz pewność, że w razie wypadku otrzymasz niezbędną pomoc oraz wypłatę świadczenia na ewentualne leczenie.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka