czwartek, 9 lipca 2020 12:06

Jak dbać o brodę?

Autor Głos 24
Jak dbać o brodę?

Zapuszczanie brody to niełatwy proces. Wymaga czasu, a przede wszystkim odpowiedniego postępowania. O brodę trzeba dbać, najpierw odpowiednio przygotować się do jej zapuszczania, a następnie odpowiednio ją pielęgnować, stylizować, przycinać. Warto przy okazji zaopatrzyć się w kilka odpowiednich kosmetyków. Odpowiednie zabiegi w połączeniu z dobrze dobranymi produktami zagwarantują ci bujną, cudnie pachnącą brodę.

  1. Po pierwsze, cierpliwość
  2. Podstawowe zasady pielęgnacji brody
  3. Czesanie i strzyżenie brody

Po pierwsze, cierpliwość

Broda rośnie mniej więcej z tempie 0,6 mm na dobę. Nie jest to więc jakieś wyjątkowo zawrotne tempo. Decydując się na zapuszczenie brody musisz sobie zdawać sprawę, że na pierwszy zadowalający efekt musisz poczekać co najmniej 4-5 tygodni. Niestety jest spora szansa, że rosnący zarost będzie cię drapał, skóra będzie swędzieć. Pewnie nie raz przejdzie ci przez myśl jej ścięcie. Jeśli już jednak podjąłeś decyzję o zapuszczeniu brody - trzymaj się jej. Efekty przyjdą po kilku tygodniach, z każdym kolejnym będzie ci łatwiej, a część dokuczliwych objawów zniknie. W następnym kroku musisz zadbać o jej właściwą pielęgnację.

Podstawowe zasady pielęgnacji brody

Pielęgnowanie brody nie jest szczególnie trudne, natomiast wymaga pewnego zaangażowania i samokontroli. Przede wszystkim pamiętaj, aby codziennie dokładnie oczyścić twarz. Wielu mężczyzn myśli, że wystarczy przycinać brodę i wszystko będzie w porządku. To błąd - najpierw trzeba zadbać o skórę, prawidłowo ja oczyścić i odżywić. Przede wszystkim twarz trzeba myć żelem, który nie wysusza skóry. Dobrym rozwiązaniem jest także zrobienie raz z tygodniu specjalnego peelingu, który pomoże ci usunąć martwy naskórek.

Samą brodę najlepiej jest myć mydłem przeznaczonym do pielęgnacji brody. Kosmetyki do brody powinny być jak najbardziej naturalne, posiadać właściwości detoksykacyjne, oczyszczające i bakteriobójcze. Powinny jednocześnie nawilżać i wygładzać skórę. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie olejków, które nawilżają skórę, zmiękczają zarost, a przy okazji sprawiają, że broda ładnie pachnie. Sklep dla brodaczy oferuje także woski, które skutecznie dyscyplinują włosy i sprawiają, że zapach utrzymuje się na nich dłużej. Wybieraj sprawdzone kosmetyki, dopasowane do potrzeb twoich włosów. Zawsze możesz skorzystać z porady specjalistów.

Czesanie i strzyżenie brody

Brodę należy regularnie czesać. Pomoże w tym specjalna szczotka, najlepiej z twardym włosiem. Dla brodaczy poleca się m.in. tę z włosiem dzika. Przydać się może także dobrze dobrany grzebień. Brodę najlepiej czesać rano i wieczorem przed snem, można to robić w ciągu dnia. Szybkie jej przeczesanie sprawia, że od razu prezentuje się ona lepiej.

Ogromnie istotne jest strzyżenie brody. Na początku sam możesz wyrównywać długość włosków za pomocą trymera. Nożyczkami możesz zaś wyciąć te, które nachodzą na nos i usta. Pamiętaj jednak, że strzyżenie brody polega nie tylko na pozbyciu się irytujących cię włosków, lecz także ma nadać brodzie właściwy kształt. Z reguły po trzech tygodniach zapuszczania należy odpowiednio przyciąć brodę. Pamiętj, że trzeba dobrać jej kształt do twojej twarzy i typu urody. Nie w każdym przypadku sprawdzi się średni i trójkątny zarost, u niektórych lepiej będą wyglądały długie i mocno zapuszczone włoski. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie o to zadbać, postaw na wizytę u profesjonalnego barbera, który pomoże ci dobrać odpowiednie rozwiązanie, zadba o twoją brodę i przy okazji doradzi ci, jak ją stylizować i pielęgnować.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje