wtorek, 22 marca 2022 09:22

Jak nawilżyć powietrze w sypialni? Domowe sposoby + nawilżacz powietrza

Autor kal
Jak nawilżyć powietrze w sypialni? Domowe sposoby + nawilżacz powietrza

Uczucia zatkanego nosa, suchość i drapanie w gardle, chrypa. – wszystkie te dolegliwości mogą być skutkiem przebywania w zbyt suchym otoczeniu. O ile na wilgotność powietrza w miejscu pracy czasem nie mamy wpływu, o tyle w domu możemy w łatwy sposób podnieść poziom nawilżenia, tym samym podnosząc też swój komfort życia. Domowe sposoby są proste, choć z reguły krótkotrwałe. Dlatego też przydaje się nawilżacz powietrza, który będzie utrzymywał wilgotność na optymalnym dla nas poziomie.

Nawilżacz powietrza Klarta – skuteczny i bezpieczny sposób na suche powietrze w mieszkaniu

Jak nawilżyć powietrze? Najlepiej skutecznie i bezpiecznie. Klarta Humea WiFi wykorzystuje ewaporację, czyli naturalną metodę parowania na chłodno. Wewnątrz urządzenia znajduje się m.in. filtr ewaporacyjny w formie maty zanurzonej w wodzie. Wilgotne powietrze przechodzące przez filtr zostawia wszelkie zanieczyszczenia z wody na filtrze. Dodatkowo filtr ten jest pokryty solami metali, które pomagają tworzyć bezpieczne, sterylne środowisko wewnątrz nawilżacza.

Wygodny higrostat zapobiega przewilżeniu

W nawilżaczu powietrza Klarta znajdują się miernik wilgotności (higrometr) oraz higrostat, który pozwala ustawić optymalny poziom wilgotności, do którego osiągnięcia urządzenie będzie dążyć.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż właściwy dla ludzi i zwierząt poziom wilgotności powietrza mieści się w zakresie 40-60%. Używając nawilżacza powietrza, otrzymujemy wsparcie elektroniki, która pozwala kontrolować nam wilgotności również zdalnie. Klarta Humea WiFi posiada bowiem moduł Wi-Fi, współpracując z aplikacją mobilną Smart Life.

A co oprócz nawilżacza powietrza? 5 domowych sposobów nawilżania

Do najważniejszych sposobów nawilżania powietrza w pomieszczeniach zaliczamy:

  1. Rozwieszanie      mokrego prania lub ręczników na kaloryferach
  2. Rośliny domowe (zwłaszcza      skumulowane w bliskiej odległości)
  3. Nawilżacze ceramiczne
  4. Uchylone      drzwi do łazienki
  5. Zmniejszenie mocy kaloryferów

Wszystkie wymienione wyżej metody pozwalają w dość prosty i tani sposób nawilżyć, jednak większość z nich pomaga krótkotrwale i w sposób trudny do kontrolowania. Rozwieszanie prania czy ręczników to dobry sposób na szybkie, ale krótkotrwałe podniesienie poziomu wilgotności. Rośliny domowe pomagają na długo, jednak w większych pomieszczeniach różnice w wilgotności są niewielkie.

Dlatego też warto zainwestować w ewaporacyjny nawilżacz powietrza, jak np. Klarta Humea WiFi.

Dlaczego warto nawilżać powietrze?

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym odpoczywamy i spędzamy ok. 1/3 naszego czasu w ciągu doby. W przypadku dzieci czas ten może być jeszcze dłuższy. Jeśli nie chcemy, aby wypoczynek wiązał się z uciążliwymi dolegliwościami zdrowotnymi, warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w sypialni.

Błony śluzowe wyścielające ścianki gardła i nosa stanowią bowiem naturalne zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami i niepożądanymi drobnoustrojami. Chronią też przed nadmierną utratą ciepła i wody.Przebywając dłuższy czas w suchym otoczeniu, automatycznie więc narażamy się na przeziębienia i infekcje górnych dróg oddechowych oraz bardziej uciążliwy przebieg dolegliwości alergicznych.

Zajrzyj na blog Klarta i poznaj więcej korzyści płynących z nawilżania powietrza!

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka