środa, 26 czerwca 2024 11:58

Jak pielęgnować paznokcie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak pielęgnować paznokcie?

W naszej kulturze zwracamy uwagę na dłonie drugiego człowieka zadbane dłonie i zdrowe paznokcie są jak nasza “naturalna” wizytówka. Niestety, nie zawsze stan paznokci odpowiada naszym oczekiwaniom. Na szczęście są na to sposoby! Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja paznokci?

Jak dbać o kondycję paznokci?

Zadbane paznokcie są elementem uzupełniającym nasz wygląd niczym wisienka na torcie. Na zadbanych dłoniach nawet podstawowy manicure będzie wyglądać elegancko. Z kolei na zaniedbanych paznokciach nawet  najlepszy manicure hybrydowy nie wypadnie dobrze. Jak zatem dbać o paznokcie i skórę dłoni?

Na kondycję paznokci wpływ ma mnóstwo czynników - zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Często zły stan płytki paznokcia stanowi odzwierciedlenie naszego stanu zdrowia i niedoborów witamin. Brzydka płytka paznokcia oraz łamliwość paznokci powinna zatem sugerować nie tylko pielęgnację wzmacniającą - warto również sięgnąć po suplementy diety (najlepiej po wykonaniu badań krwi).

Płytkę paznokcia osłabiać może też wiele, z pozoru niewinnych czynności. A zatem o jakich podstawach pielęgnacji paznokci należy pamiętać?

  1. Unikaj      silnych detergentów - ich działanie bardzo osłabia płytkę paznokcia (i      całe dłonie). Do sprzątania zakładaj gumowe rękawiczki.
  2. Pamiętaj o      codziennej pielęgnacji dłoni z pomocą specjalnych kremów i balsamów, które      dostarczą im potrzebne substancje odżywcze i nawilżające. Regularnie      aplikuj maski lub olejki (po ich aplikacji nałóż bawełniane rękawiczki,      które zintensyfikują działanie produktów).
  3. Unikaj      piłowania paznokci na mokro oraz częstego przedłużania paznokci tipsami.      Piłuj paznokcie szklanym lub papierowym pilnikiem.
  4. Do skórek      używaj naturalnych olejków, które spowodują ich zmiękczenie.
  5. Regularnie      wykonuj peeling dłoni - jest to istotny element w pielęgnacji rąk.
  6. Pamiętaj      także o pielęgnacji skórek. Warto przed wykonaniem manicure skórki wokół      paznokci usuwać drewnianym patyczkiem. Nie jest to trudne, choć trzeba      oczywiście nabrać trochę wprawy.
  7. Myj dłonie      zawsze w ciepłej wodzie - ma to znaczenie nie tylko w przypadku paznokci.      Podziękuje Ci za to także skóra dłoni!
  8. Ostrożnie      wykonuj prace wymagające precyzji, które grożą wyłamaniem paznokcia.      Uszkodzona macierz paznokcia regeneruje się nawet rok!

Jak wzmocnić osłabione paznokcie domowymi sposobami?

Marzą Ci się ładne paznokcie? Często elementem odpowiedniej pielęgnacji paznokci jest regularne stosowanie odżywek. Takie produkty dostarczają paznokciem potrzebne składniki odżywcze i tym samym poprawiają ich kondycję. Odżywki często mają formę lakieru. Wzmacniają płytkę paznokci, zapobiegają ich rozdwajaniu i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Co ważne, nie tylko dbają one o zdrowie paznokci, ale często mogą też stanowić bazę pod domowy manicure (nawet pod dwie warstwy lakieru). Dlatego warto sięgać po nie zawsze - nie tylko przy zniszczonych i suchych paznokciach.

Jakich składników warto szukać w odżywkach, aby wzmocnić naturalną płytkę paznokcia? Pośród “pożądanych” składników wymienić można olej z pestek winogron, skrzyp polny, wyciąg z siemienia lnianego. Warto sięgać także po naturalne olejki i kosmetyki z wosku pszczelego, z których wykonywać można domowe maseczki dla dłoni.

Gdzie kupić dobre kosmetyki do paznokci?

Wiesz już jak dbać o paznokcie naturalne. Gdzie jednak znaleźć dobrą odżywkę, która wzmocni płytkę paznokcia? Jeśli na sercu leży Ci kompleksowa pielęgnacja dłoni i paznokci to musisz sięgnąć po profesjonalne i lecznicze preparaty. Produkty na piękne paznokcie znaleźć można w aptekach oraz czasami w drogeriach - choć najczęściej są to drogerie internetowe. Ich asortyment jest często znacznie bardziej rozbudowany niż w przypadku drogerii stacjonarnych, a same ceny - kusząco korzystne!

Gdzie zatem zamawiać produkty, aby paznokcie wyglądały pięknie i były zdrowe? Dość szeroki asortyment profesjonalnych odżywek i kosmetyków na twarde paznokcie znaleźć można w Drogerii DrZdrowie. W ofercie sklepu znajdują się najlepsze zestawy do pielęgnacji paznokci (w tym specyfiki także na męskie paznokcie), o sprawdzonej skuteczności. Można tam, w dobrej cenie, znaleźć preparaty, które sprawią, że paznokcie staną się wreszcie mocne, zdrowe i piękne!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka