wtorek, 27 października 2020 13:39

Jak zapobiegać włamaniom do hal produkcyjnych?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zapobiegać włamaniom do hal produkcyjnych?

Odpowiedzią na pytania zadane w tytule jest zintegrowany system zabezpieczeń. To kombinacja systemu alarmowego, systemu kontroli dostępu oraz monitoringu. Takie połączenie zapewnia najbardziej skuteczną ochronę przed włamaniem do hal produkcyjnych. Jeśli więc zależy ci na skuteczności – zacznij interesować się sprzętem oraz sprawdź, czy w twoim budynku nie ma przeszkód dla koniecznych instalacji.

Zintegrowany system zabezpieczeń – zanim zaczniesz planować

Planowanie systemu zabezpieczeń, kompletowanie sprzętu oraz sam montaż wymagają specjalistycznej wiedzy. Dlatego najlepiej jeśli powierzysz to wyspecjalizowanej firmie oferującej kompleksowe usługi. Na polskim rynku istnieje kilka firm o dużym doświadczeniu oraz dostępie do najlepszych technologii. Warto skonsultować się ze specjalistami, aby dokonać wizji lokalnej terenu hali produkcyjnej. Pozwoli to zaprojektować system zabezpieczeń odpowiadający konkretnym warunkom terenowym i budynkowym. Np. duże hale dają możliwość wyodrębnienia pomieszczenia, w którym znajdować się będzie centrala systemu monitorującego. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, aby zapobiegać włamaniom do hal produkcyjnych?

Architektura i otoczenie budynku

Systemy alarmowe wymagają spełnienia pewnych warunków lokalowych, aby wszystkie ich elementy działały poprawnie. Przed podjęciem decyzji o kupnie i montażu urządzeń, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

·         Jaki jest stan i rozkład ogrodzenia, murów i otoczenia budynku? Czy dają swobodne przejście?

·         Czy łatwo jest sforsować bramę wjazdową?

·         Drzwi – czy posiadają zamki antywłamaniowe?

·         Jak wygląda kwestia oświetlenia placu, na którym znajduje się hala?

·         Czy łatwo przeciąć lub uszkodzić instalację elektryczną w budynku?

Newralgiczne punktu

Najsłabszymi ogniwami zabezpieczenia hal produkcyjnych są ściany, okna oraz stropy. Poza instalacją systemu monitoringu, alarmu oraz kontroli dostępu (poprzez zamki magnetyczne itd.) należy zabezpieczyć okna. W jaki sposób? Najlepiej za pomocą krat. Ściany warto wzmocnić zbrojeniami – o ile jest to możliwe i konieczne. Dodatkową przeszkodą dla włamywaczy są grube sufity, które przy okazji dobrze trzymają ciepło w budynku. Należy też wybadać wszystkie zaciemnione kąty i zakamarki, do których nie dociera światło, a przez to mogą być nieuchwytne dla kamer. Dobrze jest je doświetlić. Należy zabezpieczyć także nieużywane pomieszczenia.

System alarmowy – co zrobić, aby był efektywny?

Najlepszym sposobem na zapewnienie płynnego działania systemom zabezpieczeń jest mechaniczne zsynchronizowanie ich z infrastrukturą elektroniczną. Należy oczywiście zainwestować w urządzenia lepszej jakości, ale nie trzeba wydawać milionów. Pamiętajmy też, aby zatkać, czy też zabezpieczyć wszelkie otwory, przez które do środka hali mogą dostać się zwierzęta. Jeśli przegryzą przewody, system zabezpieczeń może przestać działać. Ponadto np. ptaki mogą uruchomić alarm swoim ruchem, przez co wzrosną zbędne koszty obsługi systemu. Przed zwierzętami chroni np. siatka poliuretanowa, którą można zabezpieczyć różne otwory w hali produkcyjnej.

Systemy alarmowe, kontroli dostępu i monitoringu znajdą Państwo w specjalistycznym sklepie Montersi.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka