czwartek, 24 lutego 2022 09:49

Jak zrobić makijaż smokey eyes?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zrobić makijaż smokey eyes?

Od kilku lat makijaż oka nazywany smokey eyes cieszy się ogromną popularnością wśród klientek odwiedzających salony piękności. Nic w tym dziwnego - smoky eyes to rewelacyjna oprawa oczu, która świetnie sprawdzi się na weselu, imprezie sylwestrowej, na własnym przyjęciu urodzinowym czy na imprezie firmowej. Niezależnie od okazji, makijaż smokey to coś, com warto umieć wykonać również w domowym zaciszu. Sprawdź, dla kogo dedykowany jest taki makijaż oraz jak wykonać go samodzielnie!

Makijaż smokey eyes - charakterystyka

Smokey eye to makijaż, który od dawna wykorzystywany jest do dokładnego, wyrazistego podkreślenia oka. Makijaż oczu w tym stylu opiera się na zastosowaniu bardzo ciemnego cienia w zewnętrznym kąciku oka, a także na pozostałej części ruchomej powieki. Kosmetyk ten rozciera się do momentu uzyskania ciekawego kolorystycznie, płynnego gradientu. Jeśli uda Ci się zblendować ze sobą wszystkie kolory tak, by zatrzeć całkowicie granice pomiędzy nimi, można wtedy mówić o sukcesie. Uzyskasz wtedy efekt przyćmienia oka, a także rozmycia. Niejednokrotnie kosmetyczki określają to jako przydymione oko. Makijaż smokey eye potrafi również to oko powiększyć, oczywiście wszystko zależy od techniki i dobranych kolorów.

Smoky eyes - komu jest dedykowany?

Wiele kobiet zastanawia się, czy zrobić smoky eyes, czy lepiej nie. Pytania, które stawiają, dotyczą głównie tego, komu taki styl jest dedykowany i która kobieta może sobie pozwolić na taki makijaż. Oczywiście nie ma tutaj żadnego przedziału wiekowego ani nic w ten deseń - tak naprawdę smokey eyes może być stosowane w przypadku każdej kobiety.

Co roku można obserwować nowe odsłony tego typu makijażu. Jedne występują w towarzystwie kreski, która mocno się wygina w zewnętrznym kącie oka, inne zaś można łączyć z drobinkami słonecznych odcieni, złocistych, miedzianych, a niekiedy nawet pomarańczowych. Można śmiało orzec, że obecnie najbardziej popularne smokey eye występuje w sąsiedztwie kolorowych kresek wykonywanych eyelinerem czy też kolorowych tuszów do rzęs.

W przypadku makijażu twarzy i wykonywaniu smokey eye można wziąć pod uwagę to, że kobieta lubi odważne, kolorowe makijaże, czy jednak woli coś bardziej stonowanego. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Decydując się na smokey, warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do powiek puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Oczy_Cienie-do-powiek-285.html oraz idealnie podkreślające całość konturówki oraz eyelinery, które znajdziesz na tej stronie internetowej https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Oczy_Konturowki-699.html.

Jak zrobić makijaż smoky eyes?

Wykonanie smokey eyes wymaga użycia kilku ważnych kosmetyków. Wpierw sięgamy po korektor i nakładamy jego cienką warstwę pod oczami. W takim kroku sprawdzić się może również baza pod makijaż. Kosmetyk trzeba rozprowadzić pod okiem, ale tez pod łukiem brwiowym. Drugi krok to puder, którym należy mocno przypudrować okolice pod oczami. Nie strzepuj nadmiaru - zrobisz to po wykonaniu oka, razem z osypanymi cieniami. Trzeci krok to kredka - możesz nią śmiało pomalować górną powieką - im więcej, tym lepszy będzie efekt przydymionego oka. Po przygotowaniu w ten sposób powieki, należy sięgnąć po czarny cień, a w kąciku powinien znaleźć się biały cień lub coś jasnego. Środek trzeba wypełnić cieniem w kolorze, który najbardziej podoba się kobiecie lub będzie pasował do jej kreacji. Kolejnym krokiem jest dokładne roztarcie wszystkich tych kosmetyków na granicach, aby uzyskać płynne przejście, gradient. W przypadku załamania powieki najlepiej sprawdzi się cień w kolorze jasnego, ciepłego brązu. Ostatni krok to nałożenie czarnej kredki na linie wodną oraz wytuszowanie rzęs.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka