piątek, 11 grudnia 2020 12:32

Jest kara za złamanie zasad reżimu sanitarnego podczas bierzmowania w Mszanie Dolnej

Autor Aleksandra Tokarz
Jest kara za złamanie zasad reżimu sanitarnego podczas bierzmowania w Mszanie Dolnej

W kościele w Mszanie Dolnej, zamiast dopuszczalnej liczby 50 osób, w uroczystości bierzmowania wzięło udział około 170 wiernych. Policjanci ukarali mandatem jedną osobę. Powiadomiony został także sanepid.

O sprawie zrobiło się głośno w ubiegłym tygodniu.

-Komisariat Policji w Mszanie Dolnej otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, iż 30 listopada br. podczas mszy w kościele może przebywać większa ilość osób, niż jest to zgodne z przepisami – informuje asp. Jolanta Mól Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Na filmie, który pojawił się w sieci zarejestrowano fragment uroczystości. Widać na nim tłum, jaki zebrał się w świątyni. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w kościele w Mszanie Dolnej może jednocześnie znajdować się nieco ponad 40 osób.

"Reżim sanitarny" w Kościele - materiał nadesłany przez sfrustrowanego obywatela

❌Równi wobec prawa versus ci równiejsi❌ Film nadesłany przez sfrustowanego obywatela. Mszana Dolna - tu 29.11 policja wystawiła 6 radiowozów, aby nie dopuścić do protestu 3 osób - "Weto dla zabijania gospodarki/Solidarni z Warszawą" ❗ Za uzasadnienie komendant mszańskiej policji podał informację, że wszystkie zgromadzenia są nielegalne (opisywaliśmy wydarzenie na naszym profilu). Kolejnego dnia w tej samej miejscowości odbywa się bierzmowanie, w trakcie którego ludzie tłumnie zgromadzili się w jednym miejscu bez zastosowania żadnej z zasad reżimu sanitarnego. Materiał nie ma na celu atakowania wiernych, tylko postawienia pytania - dlaczego w świetle prawa mamy do czynienia z równymi i równiejszymi? Dlaczego prawo "pana Wiesia", o którym pisał Bartek Zobek działą tak wybiórczo?

Opublikowany przez Strajk Kobiet Podhale Wtorek, 1 grudnia 2020

-Wezwani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, iż w kościele przebywało więcej osób, niż było dopuszczalne – dodaje rzecznik limanowskiej policji. W uroczystości wzięło udział około 170 osób.

OSP Piekiełko po raz kolejny chce pomóc bezdomnym. Jak dołączyć do akcji?
Okres świąteczny, to czas, kiedy odrywamy się na chwilę od pędu codziennego życia. Właśnie w tym czasie warto pomyśleć o potrzebach innych. Do pomocy zaprasza OSP Piekiełko, które po raz kolejny organizuje wyjątkową akcję. W okresie świątecznym warto zatrzymać się na chwilę nad problemami osób potr…

Mandatem w wysokości 500 złotych ukarana została jedna osoba, nie wiadomo jednak, czy jest nią proboszcz parafii św. Michała Archanioła. Dodatkowo o sprawie powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej.

fot. Parafia św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

Limanowa - najnowsze informacje