poniedziałek, 20 maja 2024 10:21

Jest projekt nowego żłobka na Wzgórzach Krzesławickich!

Autor Katarzyna Domagała
Jest projekt nowego żłobka na Wzgórzach Krzesławickich!

Już wiadomo, jak może wyglądać nowy żłobek na Wzgórzach Krzesławickich. Zarząd Inwestycji Miejskich pozyskał koncepcję architektoniczną i program funkcjonalno-użytkowy dla pierwszego z dwóch żłobków zaplanowanych do realizacji w dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Chodzi o placówkę przy ul. Wadowskiej.

Wykonawcą zleconych przez ZIM dokumentów jest firma projektowa ah! design Agnieszka Hornowska z Krakowa.

Żłobek powstanie przy ul. Wadowskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Glinik. Będzie to budynek, zaprojektowanym na rzucie zbliżonym do kwadratu i tak usytuowany, aby zapewnić optymalne warunki oświetleniowe dla maluchów. Na dwóch kondygnacjach przewidziano pomieszczenia dla ok. 60 dzieci, w tym strefy zawab i leżakowania, jadalnie, kuchnię, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i administracyjne. Wokół zaaranżowany będzie teren zielony, a od strony ulicy znajdzie się kilka miejsc postojowych.

Wizualizacja projektowa / Źródło: ZIM Kraków
Posiadając koncepcję i program funkcjonalno-użytkowy jak najszybciej będziemy chcieli ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę i realizację robót budowlanych – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie.

Warto wiedzieć, że na finiszu jest opracowywanie koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego dla drugiego ze żłobków na terenie Wzgórz Krzesławickich. Będzie to również budynek w technologii modułowej, gdzie  miejsce opieki znajdzie ok. 50 dzieci.

Wizualizacja projektowa / Źródło: ZIM Kraków

Obie inwestycje objęte są dofinansowaniem w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029 finansowanym ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Źródło: ZIM Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka