sobota, 6 maja 2023 07:40

Już dziś wielka zbiórka krakowianek! Potrzeba im ok. 2400 sztuk

Autor Mirosław Haładyj
Już dziś wielka zbiórka krakowianek! Potrzeba im ok. 2400 sztuk

Organizatorki Kobiecego Różańca zapraszają do udziału w zbiórce różańców dla Etiopii. Odbędzie sie w sobotę (6 maja) przy Bazylice Bożego Ciała w Krakowie.

Organizatorki Kobiecego Różańca zaapelowały w mediach społecznościowych do krakowianek:

-Kochana Kobieto,
PRZYNIEŚ na nasze spotkanie KR
RÓŻANIEC DLA ETIOPII !!! Jeśli masz w domu, w szufladzie nieużywany różaniec – dobry, niezniszczony – ofiaruj go i pomódl się za osobę, która otrzyma go w Etiopii

-rozpoczęły swój wpis.

Różańce będą zbierane w sobotę (6 maja), ponieważ tego dnia kobiety spotkają się ponownie, by wspólnie odmówić modlitwę, idąc ulicami miasta.

Panie z Kobiecego Różańca włączyły się w akcję Fundacji "Róże Maryi":

-"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Siostra Kamila z Zakonu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi z Etiopii poprosiła naszą Fundację „Róże Maryi” o pomoc w zebraniu i przekazaniu różańców dla osób z parafii, w której siostra posługuje. Są tam 24 kaplice, do których przychodzi po około 100 osób, czyli potrzeba około 2400 różańców. Ludzie z tej części Etiopii są bardzo ubodzy. Dlatego zrodziła się inicjatywa, aby powtórzyć akcję taką, jak ta, którą prowadziliśmy w 2018 roku, gdy zbieraliśmy różańce dla Rwandy. Teraz chcemy zebrać różańce dla Etiopii podczas akcji „Różaniec dla Etiopii”. Akcja „Różaniec dla Rwandy” zakończyła się wielkim sukcesem i przyniosła wspaniałe owoce duchowe. W każdą sobotę maja 2019 roku, podczas narodowej modlitwy, Rwandyjczycy modlili się na przywiezionych dla nich różańcach. Udało się wtedy zebrać około 20 tysięcy różańców. Osoba, która otrzyma Twój różaniec w Etiopii, pomodli się za Ciebie (jeśli chcesz możesz doczepić do różańca swoje imię). W ten sposób nastąpi wymiana łask i modlitwy różańcowej, a różańce staną się żywymi różańcami. Modlitwa z Polski dotrze do Etiopii, a stamtąd wróci do Polski. Zarówno Etiopia jak i Polska bardzo potrzebują modlitwy."
Kraków

Kraków - najnowsze informacje