sobota, 26 listopada 2022 08:00

Kiedy obchodzimy Andrzejki i co szykuje dla Ciebie los? [QUIZ ANDRZEJKOWY]

Autor Małgorzata Gietner-Woszczyna
Kiedy obchodzimy Andrzejki i co szykuje dla Ciebie los? [QUIZ ANDRZEJKOWY]

Nadchodzi noc pełna wróżb i zabawy. Andrzejki — licząca kilkaset lat tradycja, choć w coraz nowocześniejszych wersjach, dalej sprawia wiele radości. Sprawdź, kiedy wypadają w tym roku i co przewidzi dla Ciebie nasza internetowa wróżba!

Kiedy wypadają Andrzejki 2022?

Tradycyjnie Andrzejki są ostatnią szansą na imprezowe szaleństwo się przed adwentem. Chociaż ustalonym dniem wigilii Św. Andrzeja jest 29 listopada, w tym roku imprezy Andrzejkowie wypadają dosyć nietypowo. Z uwagi na długość adwentu (cztery tygodnie przed świętami) zaczyna się on już 27 listopada, więc sobota 26 listopada jest dniem Andrzejkowych zabaw.

Jakie wróżby na Andrzejki?

Najbardziej popularną wróżbą jest przelewanie rozpuszczonego wosku przez klucz oraz wróżenie ze skórki jabłka. Wróżbą, która przetrwała od czasów średniowiecza jest układanie butów przed progiem. Panny uczestniczące w zabawie ustawiają buty od początku pomieszczenia w kierunku drzwi. But, który znalazł się na progu należy do dziewczyny, która jako pierwsza wyjdzie za mąż. My proponujemy bardziej nowoczesną wersję wróżby, czyli quiz, który przepowie Ci przyszłość!

Sprawdź się w innych naszych quizach:

fot. freepik

Quiz - najnowsze informacje

Rozrywka