poniedziałek, 27 września 2021 11:03

Kierowcy mogli przeżyć szok. 19-latek wjechał na przęsło mostu (WIDEO)

Autor Norbert Kwiatkowski
Kierowcy mogli przeżyć szok. 19-latek wjechał na przęsło mostu (WIDEO)

Takiego widoku przejeżdżający w tym momencie kierowcy nie mogli się spodziewać. W trakcie, gdy na moście Galicyjskim nad Przemszą w Chełmku odbywał się normalny ruch, 19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wjechał crossowym motocyklem na łukowe przęsło oddzielające dwa pasy ruchu.

O całej sytuacji służby porządkowe poinformował jeden z mieszkańców Bierunia. Twierdził, że na moście grupa nastolatków tworzy drewniany podjazd, który zapewne będzie miał służyć jako "skocznia" dla crossowych motocykli.

Przybyły na miejsce patrol policji miał niewątpliwą "przyjemność" obejrzeć niezwykły wyczyn nastolatka. Problem w tym, że to - bez dwóch zdań - nie było miejsce i czas na takie ewolucje...

Zobaczcie sami!

@enduro_alwernia

GTA IRL☠️ These stunts are performed by trained professionals. Don't try this. #gta #dirtbike #bikelife #police #mx #pit #enduro #dc #foryou #viral

♬ In The End - Mellen Gi Remix - Tommee Profitt

Cała akcja miała być zaplanowana. Według informacji portalu "Fakty Oświęcim" - 19 - latek miał dopuścić się tego niebezpiecznego zachowania w celu zarobkowym. Filmy z jego motocyklowymi poczynaniami są niezwykle popularne na TiToku.

Policjanci z komisariatu w Chełmku, którzy przybyli na miejsce, wjechali na ulicę Śląską biegnącą wzdłuż mostu, gdzie zauważyli, że po łuku, stanowiącym element konstrukcji mostu jedzie motocyklista. Funkcjonariusze błyskawicznie zawrócili i skierowali się w stronę, w którą zmierzał rajdowiec. Następnie w trakcie pieszego pościgu zatrzymali motocyklistę, który właśnie miał zamiar odjechać.

Żeby kłopotów było mało dla kierowcy - okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania motocyklem, a jego sprzęt jest niezarejestrowany i nieubezpieczony.

19-latkiem i grupą jego znajomych zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. – Zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wraz z wnioskiem o ukaranie sprawcy za wykroczenia drogowe tj. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, jazdy bez uprawnień i pojazdem niedopuszczonym do ruchu na drogach publicznych – informują chrzanowscy policjanci.

Foto: TikTok/screen

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje