poniedziałek, 6 grudnia 2021 19:16

Kim byli Mikołajowie, którzy odwiedzili wczoraj dzieci w Prokocimiu?

Autor Edyta Sowa
Kim byli Mikołajowie, którzy odwiedzili wczoraj dzieci w Prokocimiu?

Na początek był lot balonem i sprawdzanie terenu wokół Szpitala w Prokocimiu, czy jest gotowy na ciąg dalszy niespodzianek. Te miały miejsce w niedzielne przedpołudnie, kiedy to na teren krakowskiego szpital zjechali MotoMikołaje.

Przyjechało ich całe mnóstwo, na motorach i samochodami, a wśród brodatej ekipy byli też alpiniści, mający umilić czas Małym Pacjentom lecznicy. Niczym superbohaterowie, pozdrawiali dzieci, wykonując akrobacje, wspinając się po linach, zaglądając i machając do okien.  

Tak wyglądał finał Mikołajkowej Zbiórki, prowadzonej przez strażaków i ratowników w Krakowie i Myślenicach. Akcja "Strażacy dzieciom" ma na celu zebranie prezentów i przygotowanie paczek dla dzieci, by w ten wyjątkowy dzień szpitalna codzienność zamieniła się w bajkowy świat, pełen radości i uśmiechu. Inicjatorem całego zamieszania była Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Myślenic.  Z kolei zjazdy z wykorzystaniem technik linowych był możliwy dzięki zaangażowaniu ratowników z OSP Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty oraz Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz w ramach projektu GPR OSP Małopolska. Przyłączyły się również jednostki OSP powiatu myślenickiego, Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości Politechniki Krakowskiej, Mobilis Sp. z o.o., Liberandum Ratownictwo Medyczne oraz Victoria Dance Studio Myślenice.

🏍🏍🏍🏍🏍🏍

Opublikowany przez MotoMikołaje Kraków Niedziela, 5 grudnia 2021

Kraków

Kraków - najnowsze informacje