piątek, 3 listopada 2023 09:17

Kobieta wolała o pomoc, gdy jej mąż przestał oddychać. Fenomenalna postawa dwóch policjantów uratowała mu życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Kobieta wolała o pomoc, gdy jej mąż przestał oddychać. Fenomenalna postawa dwóch policjantów uratowała mu życie

Starszy posterunkowy Oskar Sulik i starszy posterunkowy Dominik Seremak z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji to prawdziwe kozaki! Funkcjonariusze dzięki swojej szybkiej i kapitalnej reakcji, uratowali 80-letniemu seniorowi życie.

Cała historia rozegrała się 1 listopada. Mężczyźni, tuż przed godziną 10, zauważyli jak senior siedzący na ławeczce osuwa się bezwładnie, a stojąca obok kobieta woła pomocy. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do pary. Nie wyczuwając tętna i oddechu natychmiast podjęli się resuscytacji krążeniowo – oddechowej, wzywając na miejsce Pogotowie Ratunkowe.

Funkcjonariusze przez kilkanaście minut prowadzili masaż serca, po czym przekazali seniora ratownikom medycznym. Z informacji uzyskanych od medyków wynikało, że senior dzięki szybko udzielonej pomocy odzyskał funkcje życiowe oraz przytomność. Trafił na dalsze badania do szpitala.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan zagrażający życiu. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest szybka interwencja osób postronnych oraz wezwanie służb ratunkowych.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka