wtorek, 22 sierpnia 2023 08:12

[Aktualizacja] Koniec poszukiwań na Jeziorze Mucharskim

Autor Mirosław Haładyj
[Aktualizacja] Koniec poszukiwań na Jeziorze Mucharskim

W niedzielę na Jeziorze Mucharskim rozpoczęto poszukiwania 70-letniego mężczyzny. Gdzie jest senior? Rodzina apeluje o pomoc.

W niedzielny wieczór, około 20:30, do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który przed południem wypłynął pontonem na Jezioro Mucharskie i nie wrócił. Na miejscu znaleziono pusty ponton, a z zaginionym nie udało nawiązać się kontaktu.

W poszukiwania mężczyzny zaangażowano m.in. grupę poszukiwawczą z psami z OSP Wieprz, strażaków z OSP Kęty oraz grupa nurków z JRG nr 4 w Krakowie.

Rodzina apeluje o pomoc

Poniedziałek, czyli drugi dzień poszukiwań zaginionego mężczyzny, nie przyniósł skutku. Rodzina i bliscy apelują do wszystkich, którzy w niedzielę przebywali nad Jeziorem Mucharskim. Być może zaginiony w ogóle nie wsiadł na ponton, a oddalił się z miejsca zdarzenia? Każde wskazówki są cenne i pomogą ratownikom zlokalizować zaginionego. W przypadku posiadania jakiś informacji, bliscy proszą o kontakt z policją.

We wtorek zostaną wznowione poszukiwania na Jeziorze Mucharskim. W działaniach poszukiwawczych biorą udział miejscowe jednostki OSP, strażacy z JRG Wadowice i JRG Andrychów oraz wyszkolona kadra z JRG 6 i 7 Kraków.

[Aktualizacja]

We wtorkowe popołudnie poinformowano o tragicznym finale poszukiwań. Odnaleziono ciało 70-latka.

Inf.: Wadowice112/Fot.: Małopolska Alarmowo

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka