sobota, 6 sierpnia 2022 11:06

Kornelia Mikołajewska z Woli Batorskiej wygrała w Tour de Pologne Amatorów

Autor Marzena Gitler
Kornelia Mikołajewska z Woli Batorskiej wygrała w Tour de Pologne Amatorów

Mieszkająca w Woli Batorskiej (gm. Niepołomice) Kornelia Mikołajewska okazała się najszybsza w swojej kategorii wiekowej na trasie tegorocznego wyścigu Tour de Pologne Amatorów, wyprzedzając drugą na mecie zawodniczkę o… kilkanaście minut! Zaś w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie, czwarte miejsce.

Tour de Pologne Amatorów to jeden z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich w Polsce. W tegorocznej, dwunastej edycji zawodów ponad 1300 osób rywalizowało na fragmencie trasy Tour de Pologne w okolicach Arłamowa.

Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 75 kilometrów wymagającej trasy, naszpikowanej podjazdami. Dodatkowo rywalizację utrudniał padający deszcz.

Kornelia Mikołajewska (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń) pokonała ten dystans w 2:31:19, jadąc ze średnią prędkością niemal 30 kilometrów na godzinę. Szybciej od niej na metę dotarły tylko znacznie bardziej doświadczone zawodniczki, z wyższych kategorii wiekowych.

– Wygrana zawsze cieszy, jednak traktuję ten wyścig jako etap na drodze do większych celów – powiedziała młoda zawodniczka nieukrywająca swoich wysokich ambicji sportowych.

To ogromny sukces tej młodej zawodniczki, która niedawno zaliczyła niezwykle groźny wypadek na trasie jednego z Pucharów Polski rozgrywanego w Lubartowie.

Teraz, po chwili odpoczynku, rozpoczyna ostatnie przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski Juniorek w Kolarstwie Szosowym. Będą to starty w czasówce pod Przehybę Tomasza Marczyńskiego oraz etapowy wyścig Sowiogórski Tour.

Osiemnastoletnia Kornelia swoją przygodę z kolarstwem zaczęła stosunkowo niedawno. Na lokalnym podwórku mogliśmy ją podziwiać rok temu w Puszczy Niepołomickiej na trasie Szybkiej Dychy. Zajęła wówczas czwartą lokatę, zdobywając Puchar Burmistrza dla najszybszej mieszkanki gminy Niepołomice.

Trzymajmy kciuki za tą zawodniczkę i śledźmy jej sportową karierę. Wygląda na to, że na naszym podwórku rośnie przyszła, topowa zawodniczka profesjonalnego peletonu.

Inf. UMiG Niepołomice, fot. Fb. Kornelia Mikołajewska

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje