sobota, 8 sierpnia 2020 08:37

Koronawirus w Małopolsce. Tylko 4 powiaty bez nowych zakażeń. W 5. wzrost dwucyfrowy!

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Małopolsce. Tylko 4 powiaty bez nowych zakażeń. W 5. wzrost dwucyfrowy!

W naszym województwie wciąż trzycyfrowa liczba nowych zakażeń. W ciągu ostatniej doby pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 124 osoby. Gdzie jest nawięcej zakażeń i jakie niepokojące wydarzenia związane z koronawirusem wydarzyły sie ostatniej doby?

Najgorsza sytuacja jest tym razem w Krakowie, gdzie koronawirus stopniowo paraliżuje służbę zdrowia, tak jak na początku epidemii. Zakażenia potwierdzono w pięciu szpitalach, które zamykają kolejne oddziały i 2 dużych DPS-ach.

Kolejne oddziały z powodu zakażenia musiał wczoraj zamknąć Szpital im. G. Narutowicza.

Szpital im. G. Narutowicza zamyka kolejny oddział. Zarażony personel
Placówka poinformowała, że pozostałe oddziały i poradnie funkcjonują bez zmian. Wczoraj pisaliśmy o zamknięciu oddziału położniczego w Krakowie. Dzisiaj szpital do odwołania wstrzymał przyjęcia na Oddział Dziecięcy. Okazało się, że dwie osoby z personelu są zakażone koronawirusem. Szpital poinform…

Ale to nie wszystko, bo wciąż pojawiają się skutki rozwoju epidemii, jak choćby zakażenie w szkole salsy. Wywołało to duże poruszenie, bo to popularne miejsce.

Kraków. Koronawirus w szkole tańca przy Długiej
Krakowska szkoła salsy Salsa House jest na kwarantannie. Jak sie okazało w zajęciach brały udział osoby z koronawirusem.

To, jak koronawirus powrócił do Krakowa obrazuje nasz wykres. Po okresie, kiedy zakażonych było poniżej 100 osób, dziś zbliżamy się już do 400. Tylko dziś przybyły 34 kolejne zakażone osoby - to najwięcej spośród wszystkich powiatów i maist w Małopolsce.

Zmiany ilości aktywnych zakażeń w Krakowie w ciągu ostatnich 3 tyg.:

Niepokoić może też  wczorajszy komunikat Sanepidu o zakażeniu w Enargylandii w Zatorze. Dotyczy on osób, które 28 lipca 2020 roku przebywały w Energylandii i mogły mieć kontakt z osobą zakażoną.

Zator: Koronawirus dotarł do Energylandii!
Sanepid w Oświęcimiu wydał na swojej stronie oświadczenie. Dotyczy ono osób, które 28 lipca 2020 roku przebywały w Energylandii. Byłeś? Koniecznie skontaktuj się z Sanepidem! Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Oświęcimiu zwraca się do osób, które przebywały 28 lipca na terenie Energylandii…

Nadal najgorsza sytuacja jest na Sądecczyźnie. Dziś w sumie jest tam 32 nowe przypadki koronawirusa.

Zmiany ilości aktywnych zakażeń na Sądecczyźnie w ciągu ostatnich 3 tyg.:

W Nowym Sączu trwają testy osób na kwarantannie a z powodu zakażenia zamknięty został wczoraj oddział chirurgii miejscowego szpitala.

Nowy Sącz: Kolejne zakażenia na oddziale chirurgii ogólnej
28 lipca zamknięto oddział Chirurgii Ogólnej sądeckiego szpitala. Wówczas, zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników. Wykonane później badania wykazały, iż zarażeń jest znacznie więcej. Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego wciąż pozostaje zamkn…

Wzrost zakażeń jest też w powiecie wielickim. Dziś znów przybyło tam 8 nowych przypadków.

Zmiany ilości aktywnych zakażeń w powiecie wielickim w ciągu ostatniego miesiąca:

Ostatnie zakażenia mogą mieć związek z zakażniem w klasztorze franciszkanów. Zakonnicy będący na kwarantannie wcześniej brali udział w dużych wydarzeniach religijnych m.in w 4 rocznicy ŚDM w Brzegach. Jednak burmistrz Wieliczki zapewnia, że były tam rygorystycznie przestrzegane wszytkie zalecenia sanepidu i jest pewny, że w Brzegach nie doszło do zakażeń.

Czy doszło do fali zakażeń w Brzegach? Burmistrz wyjaśnia
Już po podaniu nowego raportu WSSE w Krakowie, w którym wykazano 2 nowe przypadki zakażenia w Wieliczce, pojawiła się informacja, o nowych przypadkach. W rozmowie z nami burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł. Według mówił o 14 przypadkach zakażenia na terenie powiatu wielickiego. Pojawiły się sugestie,…

Czy ma rację, przekonamy się, gdy przyjdą kolejne wyniki testów.

Małopolska [8 sierpnia]

 • zakażonych: 4410 (+124)
 • zmarło: 79
 • wyzdrowiało: 1 837 (+23)
 • aktywnie chorych: 2484 2 383 (+101)

124 - to liczba nowych zakażeń koronawirusem w wojewodztwie małopolskim. Zakazeni to 57 kobiet i 67 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 85 lat, z:

 • Krakowa (34 osoby),
 • Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego (po 16 osób),
 • powiatu nowotarskiego (12 osób),
 • tatrzańskiego (11 osób),
 • wielickiego (8 osób),
 • krakowskiego (7 osób),
 • oświęcimskiego (5 osób),
 • suskiego i myślenickiego (po 3 osoby),
 • gorlickiego (2 osoby),
 • powiatów: wadowickiego, tarnowskiego, proszowickiego, miechowskiego, limanowskiego, chrzanowskiego, brzeskiego (po 1 osobie).

Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4410 osób.

Nowe przypadki zakażeń w Małopolsce w ciągu ostatnich 3 tyg.:

Ilość chorujących na Covid-19 w Małopolsce w poszczególnych powiatach:

Zmiany ilości chorujących na Covid-19 w Małopolsce w ciągu ostatnich 3 tyg.:

WSSE w Krakowie poinformowało też o kolejnych 23 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 12 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 4 do 66 lat, z:

 • powiatu nowosądeckiego (12 osób),
 • Nowego Sącza (5 osób),
 • powiatu wadowickiego (3 osoby),
 • Krakowa (2 osoby),
 • powiatu gorlickiego (1 osoba),

którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1837 ozdrowieńców.  

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje