piątek, 14 lutego 2020 15:07

Koronawirus w Nowym Sączu? Zamknięto SOR! [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Nowym Sączu? Zamknięto SOR! [AKTUALIZACJA]

Do sądeckiego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego trafił pacjent z objawami infekcji, który mógł mieć kontakt z chorymi z powodu koronawirusa. SOR został zamknięty do odwołania. Wprowadzono reżim sanitarny. Dokąd mogą kierować się inni pacjenci, którzy wymagaja pilnej pomocy?

Sądecki SOR zamknięty ze względu na pojawienie się pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Trwa diagnostyka pacjenta. Po rozmowie z Panią Dyrektor szpitala informuję, iż pacjenci w stanach nagłych powinni być kierowani do ościennych szpitali (Gorlice, Limanowa) - taką informację umieścił na swoim fanpag`u prezydent Ludomir Handzel.

Uwaga‼️‼️‼️ Sądecki SOR zamknięty ze względu na pojawienie się pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Trwa...

Gepostet von Prezydent Ludomir Handzel am Freitag, 14. Februar 2020

Pacjent z wysoką goraczką i dusznościami został przewieziony karetką. Mężczyzna w wieku około 40 lat jest pracownikiem lotniska. Odecnie trwa diagnostyka. Ponieważ przechodził korytarzem SOR, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zamknięciu Oddziału Ratunkowego.

Chorzy, którzy wymagają pilnej pomocy medycznej powinni kierowac się do Limanowje i Krynicy-Zdroju.  

AKTUALIZACJA:

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu wydało komunikat, który umieszczonona stronie internetowej miasta:

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu informuje, że Szpitalny Odział Ratunkowy w Nowym Sączu wstrzymał przyjmowanie pacjentów. Zainteresowani proszeni są o korzystanie ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w sąsiednich miejscowościach. Pozostałe oddziały pracują normalnie. Sytuacja jest spowodowana zagrożeniem epidemiologicznym w związku z przyjęciem pacjenta z podejrzeniem koronawirusa.

zobacz też:

To już pewne. To nie koronawirus spowodował objawy choroby pacjanta przyjętego na sądecki SOR-z
Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu otrzymał wyniki badań pacjanta, który 14 lutego został przyjęty z podejrzeniem koronawirusa. Podejrzenia nie potwierdziły się. Pacjent - pracownik lotniska, którego delegliwości wywołały podejrzenie o zakażenie koronawirusem, został p…
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje