poniedziałek, 29 maja 2023 09:35

Był głodzony i bity przez wiele miesięcy. Właściciel konia zgotował mu piekło

Autor Norbert Kwiatkowski
Był głodzony i bity przez wiele miesięcy. Właściciel konia zgotował mu piekło

Konie to niezwykle inteligentne zwierzęta, która obdarzone szacunkiem i miłością potrafią stworzyć z człowiekiem niezwykłą więź. Wydawać by się mogło, że mając takiego towarzysza - można tylko świetnie spędzać czas, jednak ta historia z gminy Oświęcim pokazuje jak okrutni są ludzie.

W tym roku, policjanci wspólnie z inspektorami Oświęcimskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami interweniowali na terenie jednej z posesji, gdzie z relacji zgłaszających osób doszło do znęcania nad koniem.

Śledztwo wykazało, że koszmar zwierzęcia trwał już od wielu miesięcy. W dniu zatrzymania nietrzeźwy właściciel miał - tak jak przez ostatnie kilka miesięcy - używać bata do okaleczania swojego konia. Ponadto ustalono również, że zwierzę przebywało w bardzo złych warunkach, w ciasnym pomieszczeniu, nie miało dostępu do paszy oraz wody.

Bezbronny i wykończony ogier trafił pod opiekę inspektorów Animals, natomiast jego agresywny właściciel został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2, 1 promila alkoholu. Mężczyzna został również administracyjnie pozbawiony praw do zwierzęcia.

22 maja dochodzenie zostało zakończone postawieniem podejrzanemu zarzutów za znęcanie nad zwierzęciem oraz  sporządzeniem aktu oskarżenia. Podejrzanemu został również przedstawiony zarzut naruszenia nietykalności inspektora OTOZ Animals, którego dopuścił się podczas prowadzonej przez niego interwencji.

Za znęcanie nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Z kolei za naruszenie nietykalności osoby grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka