piątek, 4 grudnia 2020 16:12

Kraków. Apartomentowiec przy szpitalu uniemożliwi korzystanie z lądowiska helikopterów

Autor Marzena Gitler
Kraków. Apartomentowiec przy szpitalu uniemożliwi korzystanie z lądowiska helikopterów

Miasto zgodziło się na budowę bloku na obecnej trasie podejścia do lądowiska dla śmigłowców Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Interpalację w tej sprawie złożył radny Bolesław Kosior.

W 2006 r. zostało oddane do użytku działające całą dobę lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja kosztowała 9 mln zł i dzięki niej Szpitalny Oddział Ratunkowy spełnił wszystkie wymogi ustawy o ratownictwie medycznym. Nie wyobrażam sobie, aby ta inwestycja została zlikwidowana albo trzeba było dokonać modernizacji za kolejne miliony – pisze radny i prosi Prezydenta Jacka Majchrowskiego o aktualne informacje w sprawie budowy apartamentowca przy szpitalu.

Czy faktycznie powstanie bloku uniemożliwi korzystanie z lądowiska? - Jeśli w pobliżu lądowiska powstanie planowana inwestycja, wówczas, aby mogło ono być dalej wykorzystywane przez śmigłowce LPR, należałoby zmienić kierunki podejścia do lądowania, co wiąże się z modyfikacją lądowiska - informuje Justyna Sochacka Rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które jest jedynie użytkownikiem lądowiska, a nie zarządzającym.

Warto dodać, że od 1 stycznia 2021 r. każdy szpitalny oddział ratunkowy musi posiadać lądowisko całodobowe, a Szpital Narutowicza ma SOR.

foto: Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje