wtorek, 22 czerwca 2021 11:17

Kraków. Ruch jednokierunkowy przy szkole na Krowodrzy. Będzie bezpieczniej?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Ruch jednokierunkowy przy szkole na Krowodrzy. Będzie bezpieczniej?

Już niebawem zmieni się porządek ruchu na ulicy Rzecznej, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 36. O wprowadzenia ruchu jednokierunkowego wnioskowała m.in. Rady Dzielnicy V Krowodrza.

W pierwsze połowie lipca na ulicy Rzecznej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Samochody będą jeździć od ul. Mazowieckiej w kierunku ul. Kujawskiej. Zmiana jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców i uchwałę Rady Dzielnicy V Krowodrza o poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

zmiany w ruchu Krowodrza Kraków
Zmiany w ruchu na ul. Rzecznej - graf. krakow.pl
mapa Krowodrza zmiany w ruchu Kraków
Zmiany w porządku ruchu na ul. Rzecznej na Krowodrzy - mapa Głos24 / Open StreetMaps 

Celem zmian jest uporządkowanie ruchu obok szkoły. Głównie chodzi o samochody, które parkowały na chodniku, co ograniczało widoczność kierowcom, szczególnie w okolicy przejść dla pieszych, z których korzystają dzieci z pobliskiej podstawówki. Nowa organizacja ruchu poprawi przejezdność ulicy Rzecznej.

Wraz z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego wyznaczone zostaną również nowe miejsca postojowe oraz stanowisk dla zaopatrzenia pobliskich punktów handlowych i usługowych.

Dodatkowo już istniejące przejścia dla pieszych wyposażone zostaną w tzw. tj. wyspy azylu, ponieważ na części jezdni wyznaczona zostanie droga dla rowerów jadących w przeciwnym kierunku.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje