środa, 2 czerwca 2021 04:08

Kraków. Jędraszewski wzywa wszystkich do udziału. Co z pandemicznymi obostrzeniami?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Jędraszewski wzywa wszystkich do udziału. Co z pandemicznymi obostrzeniami?

W uroczystości, która rozpocznie się na Wawelu, mają wziąć udział reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi proboszczami i rektorami, służby mundurowe oraz władze miejskie i samorządowe. Co z pandemicznymi obostrzeniami?

Arcybiskup Marek Jędraszwski wzywa do udziału 3 czerwca w centralnej procesji z Wawelu na Rynek Główny.  - Zgodnie z wielowiekową tradycją naszego Miasta zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała - zachęca krakowski biskup.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 mszą świętą sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską w Krakowie. Po niej Drogą Królewską uczestnicy przejdą na Rynek Główny, zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach - przy kościele św. Idziego, św. Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej.

Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką mszę św. dla tych, którzy nie byli na mszy na Wawelu odprawi kard. Stanisław Dziwisz.

Archidiecezja krakowska jest jedyną, w której nawet w ubiegłym roku, pomimo pandemii, odbyła się tradycyjna procesja Bożego Ciała, a arcybp. Marek Jędraszewski wzywał do licznego w niej udziału. W tym roku nadal w wielu diecezjach biskupi zalecają ograniczenie jej wyłącznie do terenu kościołów. W Krakowie kolejny rok odbędzie się w tradycyjny sposób. Co z pandemią i obostrzeniami? "W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia" - przypomina ordynariusz w komunikacie.  

Fot. Joanna Adamik/ Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

zobacz też:

Co ma wspólnego z Bożym Ciałem krakowski Lajkonik?
Dziś w Bazylice BożegoCciała na Kazimierzu o godz. 16 rozpoczną sie główne uroczystości związane z jubileuszem ustanowienia patronalnego święta tego kościoła. Skąd sie wziął kult Bożego Ciała i jak doszło do powstania bazyliki pod tym wezwaniem właśnie w tym miejscu? Co ma wspólnego z Bożym Ciałem L…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje