środa, 3 czerwca 2020 05:46

Co z tegoroczną procesją Bożego Ciała? Jest komentarz arcybiskupa Jędraszewskiego

Autor Mirosław Haładyj
Co z tegoroczną procesją Bożego Ciała? Jest komentarz arcybiskupa Jędraszewskiego

Arcybiskup Metropolita Krakowski, Marek Jędraszewski opublikował na stronie Archidiecezji Krakowskiej wskazania dotyczące tegorocznej procesji Bożego Ciała.

W tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, przypada na 11 czerwca. W związku z sytuacją epidemiczną Metropolita Krakowski, Marek Jędraszewski na stronie archidiecezji opublikował "Wskazania w sprawie procesji Bożego Ciała".

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od liczby ich uczestników. Stwarza to możliwość zorganizowania tradycyjnych procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która w tym roku będzie obchodzona w dniu 11 czerwca 2020 r

– czytamy w komunikacie.

Arcybiskup zachęca wiernych do włączenie się w przygotowanie procesji do czterech ołtarzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa:

Mając na uwadze powyższe zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału. Konieczne będzie przy tym zachowanie wymaganych wspomnianymi przepisami środków bezpieczeństwa, tj. utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa.

Tradycja krakowska procesja  z Wawelu na Rynek również się odbędzie, a arcybiskup zaprasza krakowian do licznego udziału w tym wydarzeniu:

– W Krakowie odbędzie się centralna procesja Bożego Ciała, która rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9.00 na Wawelu. Następnie traktem królewskim uda się na Rynek i zakończy się przy czwartym ołtarzu przed Kościołem Mariackim. Już teraz serdecznie zapraszam Krakowian do udziału w tym wydarzeniu. Niech doświadczenie obecności Boga w sakramencie Eucharystii będzie dla nas wszystkich źródłem radości, pokoju i miłości, które jako wspólnota Kościoła możemy ofiarować światu.
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Archidiecezja Krakowska

Kraków

Kraków - najnowsze informacje