wtorek, 2 listopada 2021 15:15

Kraków. Jeszcze trudniej na wylotówce. Zajęte dwa pasy na Lublańskiej

Autor Marzena Gitler
Kraków. Jeszcze trudniej na wylotówce. Zajęte dwa pasy na Lublańskiej

Od 4 listopada znacznie ograniczony zostanie ruch na ul. Lublańskiej w Krakowie. To część obwodnicy i wylotówka na Rzeszów i Katowice.

Od czwartku, 4 listopada zmieni się organizacja ruchu obok skrzyżowania Alei 29 Listopada i ulicy Lublańskiej w Krakowie. Prace, które miały się już rozpocząć, przesunięto z powodu większego niż zwykle ruchu w rejonie cmentarzy, spowodowanego listopadowymi uroczystościami związanymi z Dniem Zadusznym.

Przypomnijmy, na ul. Lublańskiej trwa przebudowa kanalizacji deszczowej w związku z rozbudową Al. 29 listopada. W połowie października zamknięty został wewnętrzny pas do lewoskrętu z ul. Lublańskiej w kierunku centrum miasta. Teraz w związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji deszczowej prace budowlane przeniosą się na kolejne dwa pasy północnej jezdni ul. Lublańskiej. Całkowicie wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas ruchu oraz częściowo prawy pas ruchu (do jazdy na wprost).

Kraków 29 listopada utrudnienia Lublańska
Kraków. Przebudowa Al. 29 Listopada - utrudnienia na ul. Lublańskiej - graf. ZDMK
Kraków utrudnienia 29 Listopada Lublańska
Kraków. Przebudowa Al. 29 Listopada - utrudnienia na ul. Lublańskiej - mapa Głos24 / Open Street Maps

Ruch samochodowy w kierunku wschód–zachód odbywać się będzie wyłącznie po estakadzie. Natomiast jadąc ul. Lublańską od Nowej Huty pod estakadę, będzie można skręcić w prawo lub w lewo w al. 29 Listopada. Zmiany nie dotyczą pojazdów komunikacji zbiorowej.

Ten etap tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Lublańskiej potrwa około trzy tygodnie.

fot. ZDMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje