środa, 9 czerwca 2021 13:03

Kraków. Pożegnanie Andrzeja Bieniasza. Lider Püdelsów spocznie na Cmentarzu Rakowickim

Autor Marzena Gitler
Kraków. Pożegnanie Andrzeja Bieniasza. Lider Püdelsów spocznie na Cmentarzu Rakowickim

W najbliższy piątek na krakowskim Cmentarzu Rakowickim odbędzie się pogrzeb założyciela Püdelsów. Andrzeja Bieniasza pożegnają najbliżsi i fani zespołu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się na piątek, 11 czerwca o godz.12.00 przed Salą Pożegnań Cmentarza Rakowickiego w Krakowie (na prawo od głównego wejścia od ul. Rakowickiej).  

"Ponieważ los zwierząt był Pudlowi wyjątkowo bliski, a szczególnie wspierał Fundację Centaurus prosimy wszystkich, aby zamiast kwiatów wesprzeć zbiórkę, którą ta fundacja zorganizuje na pogrzebie Andrzeja. Pudel na pewno byłby szczęśliwy, gdyby dzięki Wam udało się uratować chociaż jedno życie" - apeluje Rodzina.

O pogrzebie swojego założyciela przypomniał zespół Püdelsi na swoim fanpejdżu na Facebooku: "Kochani, nadszedł czas na pożegnanie naszego kochanego Pudelka" - zacytowano słowa Beaty Bieniasz.

Andrzej "Pudel" Bieniasz zmarł 20 stycznia br. Zmagał się z rzadkim i podstępnym chłoniakiem z komórek płaszcza. Pisaliśmy o tym tu:

Nie żyje Andrzej Bieniasz. Lider Pudelsów przergrał walkę z chorobą
Pochodzący z Krakowa muzyk miał 66 lat. Chorował na chłonniaka.

Zespół, którego był współzałożycielem ciągle koncertuje i nagrywa nowe płyty. W 2019 roku nagraliśmy rozmowę na temat kulisów albumu „Psychosymfoniko”. z wokalistą zespołu, Piotrem „Foremanem” Forysiem.

Püdelsi: „Gnietliśmy” te dziewczyny i „przyłożyły” tam gdzie trzeba
Już jutro, 14. lutego ukaże się nowa płyta Püdelsów – „Psychosymfoniko”. Wokalista zespołu, Piotr „Foreman” Foryś, zdradził nam kulisy jej powstania.

W 2020 roku ukazała się płyta "AkustikoAscetiko".

fot. Calisjanin Przybylski/ Fb. Beata Bieniasz

Kraków

Kraków - najnowsze informacje