piątek, 10 grudnia 2021 15:05

Kraków: W sobotę impreza dla wszystkich - marszobieg „Po Zdrowie dla Rodziny”

Autor Patryk Trzaska
Kraków: W sobotę impreza dla wszystkich - marszobieg „Po Zdrowie dla Rodziny”

Biegi łączą pokolenia? Oczywiście! Już 11 grudnia krakowscy seniorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na międzypokoleniowy marszobieg „Po Zdrowie dla Rodziny”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, o godzinie 10:00 i będzie przebiegał wokół krakowskich Błoń.

Na marszobieg zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku. „Weź wnuki, dzieci i przyjdź” zachęcają  seniorzy  z Sekcji Sportowo-Rekreacyjnej Senior 60+. To idealna okazja, aby spędzić aktywnie i w doborowym towarzystwie czas, niezależnie od wieku czy poziomu wysportowania.
W akcję zaangażowała się też krakowska młodzież, o czym mówi nam Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Krakowa IX kadencji, Jadwiga Mizerska. – Obecna kadencja MRK przyjęła za cel współpracę międzypokoleniową w myśl idei „społeczeństwa dla wszystkich pokoleń”. To wydarzenie jest świetną okazją do aktywizacji fizycznej tak bardzo potrzebnej dla szeroko pojętego zdrowia – podkreśla przewodnicząca MRK.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 11.12.2021 na Marszobiegi po Zdrowie dla Rodziny wokół Błoni krakowskich. Miejsce...

Opublikowany przez Sekcja Sportowo-Rekreacyjna Senior 60+ Wtorek, 7 grudnia 2021

W czasie pandemii aktywność fizyczna Polaków znacząco spadła. Powszechna stała się w naszej codzienności praca zdalna przed komputerem, spotykanie znajomych tylko przez ekran laptopa, czy telefonu. – Zapomnieliśmy o aktywności fizycznej i zdrowiu z niej wynikającego. Ruch dla nas młodych oraz dla seniorów w okresie pandemii, po tak długiej izolacji jest szczególnie ważny i trzeba go promować – mówi Jadwiga Mizerska.

I to wydarzenie - Marszobieg po Zdrowie dla Rodziny wokół Błoń krakowskich - jest do tego idealną okazją. – Przyjęliśmy zaproszenie od seniorów, ponieważ bardzo nam się podoba pomysł międzypokoleniowej aktywności sportowej – dodaje Jadwiga Mizerska. Poprzednie edycje tego wydarzenia cieszyły się w Krakowie sporą popularnością. Pozostaje liczyć, że nikt przez pandemię formy nie stracił i życzyć uczestnikom samych sukcesów.

Fot. Facebook/Sekcja Sportowo-Rekreacyjna Senior 60+

Kraków

Kraków - najnowsze informacje