sobota, 15 maja 2021 04:43

Kraków. Koniec problemów z parkowaniem na Bagrach? Będzie nowa linia autobusowa

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koniec problemów z parkowaniem na Bagrach? Będzie nowa linia autobusowa

Miasto planuje nową weekendowa linię autobusową nr 497 - informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Co 20 minut autobus będzie kursował na trasie „Mały Płaszów P+R” – „Bagry Tężnia”. Kiedy zadebiutuje?

Osoby dojeżdżające samochodem na krakowskie Bagry nie będą musiały się martwić, gdzie pozostawić auto. W ramach oferty specjalnej kierowca i wszyscy pasażerowie samochodu pozostawionego na parkingu P+R „Mały Płaszów” będą mogli dojechać do tężni i z powrotem na parking specjalną weekendową linią komunikacji miejskiej nr 497. Cena biletu w dwie strony to 5 zł dla całej rodziny.

Kraków Bagry
Tężnia powstaje we wschodniej części Zalewu Bagry - foto ZZM 

Trasa linii weekendowej nr 497:

Linia pojedzie trasą: „Mały Płaszów P+R” – ul. Lipska, ul. Mierzeja Wiślana, ul. Sudecka – „Bagry Tężnia”. Autobusy będą kursowały co 20 minut.  Linia ruszy w czerwcu br.

Strażnicy miejscy będą rozdawać ulotki osobom parkującym w rejonie zalewu, informujące o możliwości pozostawienia samochodu na parkingu P+R i dojazdu autobusem nad Bagry.

Kiedy otwarcie nowej tężni w Krakowie?

Dodatkową atrakcją nad zalewem będzie nowa tężnia na Bagrach, która ma zostać oddana do użytku już w maju br. Znajduje się we wschodniej części Zalewu Bagry. Będzie mierzyć 5 metrów wysokości i pomieści łącznie ok. 192 m2 tarniny. W ramach realizowanej inwestycji z budżetu obywatelskiego zagospodarowany zostanie również teren wokół instalacji, w rejonie ul. Grochowej, Koziej i Bagrowej. W skład inwestycji wchodzi również instalacja oświetlenia zewnętrznego, urządzenia małej architektury, ogrodzenie terenu, droga dojazdowa i ciągi piesze.

W ramach prac wokół tężni pojawią się ławki, leżaki rekreacyjne, pitnik oraz tablice informacyjne.

foto: Jan Graczyński / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje