środa, 4 września 2019 11:49

Kraków. Kup dzieło sztuki współczesnej i pomóż Marcinowi

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Kup dzieło sztuki współczesnej i pomóż Marcinowi

6 września o godz. 18:30 we wspaniałej scenerii Dworku Białoprądnickiego odbędzie się Aukcja Charytatywna Sztuki Współczesnej z której dochód, uzyskany ze sprzedanych dzieł sztuki, w całości zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów rehabilitacji neurologicznej Marcina Heretyka.

Marcin zachorował z powodu spadku sodu. Trafił do szpitala, gdzie zbyt szybko dokonano próby wyrównania tak potrzebnego do życia pierwiastka, co spowodowało uszkodzenie mózgu. Przez pierwsze tygodnie, mimo przytomności, nie rozpoznawał najbliższej rodziny i nie miał kontaktu ze światem. Aktualnie wymaga intensywnej rehabilitacji neurologicznej. Marcin notuje w niej ogromne postępy i chęć walki o swoje zdrowie dla rodziny i przyjaciół.

Do piątkowej licytacji zostaną wystawione 92 prace różnych gatunków - olej, akryl, grafika i zdjęcia. Wśród artystów znajdują się takie nazwiska jak Salvador Dali, Joanna Sarapata, Jacek Puczel, Elżbieta Lubomirska, Olga Bukowska, Juliusz Lewandowski i wielu innych – ich pełna lista znajduje się na stronie www.mazowieckidomaukcyjny.pl.

Gotowy katalog ze wszystkimi pracami będzie dostępny pod koniec tygodnia. Zobaczyć katalog można będzie na: https://www.facebook.com/mdadomaukcyjny/.

Osób zainteresowanych licytacją, które nie będą miały możliwości wzięcia w niej udziału osobiście, mogą to zrobić on-line na stronie: www.onebid.pl oraz www.artinfo.pl .

Rozpoczęcie:

Sala Kominkowa

- 18:30 Oficjalne rozpoczęcie

- 19:00 Aukcja charytatywna

Plener:

- 20:30 Koncert zespołu Evening Standard w składzie Wojciech Feć, Piotr Lekki, Robert Świątek, Artur Salwach i charyzmatyczna Barbara Furmańska.

O podniebienia gości zadba krakowska restauracja Miąższ.

Wstęp na licytację jest wolny.

Organizatorzy aukcji bardzo dziękują wszystkim artystom, którzy przekazali swoje prace na ten cel - udało się pozyskać około 80 wspaniałych dzieł sztuki. Teutsch Gallery dziękuje Dworkowi Białoprądnickiemu za możliwość przeprowadzenia aukcji w ich przestrzeni oraz zespołowi "Evening Standard" za uświetnienie wydarzenia koncertem. Szczególne podziękowanie organizatorzy ślą do wszystkich zaprzyjaźnionych firm: "Dworek Białoprądnicki", "Apa Polska", "Fundacja Godnie Żyć", "Miąższ", "Sayart", "Rama w Bramie", "Artquartia".

Fot. i inf.: Teutsch Gallery

Kraków - najnowsze informacje