piątek, 25 lutego 2022 19:14

Kraków. Mieszkańcy przynieśli ponad 50 ton rzeczy, które trafią na Ukrainę

Autor Katarzyna Jamróz
Kraków. Mieszkańcy przynieśli ponad 50 ton rzeczy, które trafią na Ukrainę

W piątek (25 lutego) rozpoczęła się zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które trafią na Ukrainę. Tysiące krakowian przyniosło dzisiaj ponad 50 ton darów.

Mieszkańcy Krakowa okazali wielkie serce obywatelom Ukrainy, dla których organizowana jest pomoc.

Przypomnijmy, że zbierane są:

Koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry.

Zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje również generatory prądotwórcze o dużej mocy.

Potrzebne rzeczy można przynosić codziennie do odwołania, od godziny 12:00 - 20:00 na Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Wejście na stadion od strony ul. Reymonta.

DZIĘKUJEMY! Za dobre serce i dary dla Lwowa. Tysiące krakowian przyniosło i przywiozło nam już ponad 50 ton rzeczy, które trafią na Ukrainę. Dziś jesteśmy do godziny 20, jutro zaczynamy w samo południe.

Opublikowany przez Kraków PL Piątek, 25 lutego 2022

Fot.: Kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje