poniedziałek, 4 stycznia 2021 18:40

Kraków. Najbardziej znany tygodnik dostał wypowiedzenie od Archidiecezji Krakowskiej

Autor Marzena Gitler
Kraków. Najbardziej znany tygodnik dostał wypowiedzenie od Archidiecezji Krakowskiej

"Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12" - poinformował na swojej stronie Tygodnik Powszechny. Redakcja funkcjonowała w tej siedzibie od początku czyli od 76 lat.

"Za kilka miesięcy pożegnamy się, po równych 76 latach, z naszą historyczną siedzibą i znajdziemy się w nowych przestrzeniach – na kolejne długie lata" - poinformował najbardziej znany krakowski tygodnik.

– Wiślna 12, adres niezwykle dla nas ważny i symboliczny, stanowiący kulturowe dziedzictwo kilku pokoleń redaktorek i redaktorów oraz autorek i autorów "Tygodnika", adres ważny dla Czytelniczek i Czytelników, jest jednak tylko adresem. Niebawem znajdziemy kolejne miejsce, w którym będzie biło serce naszej redakcji – mówi Jacek Ślusarczyk, prezes spółki Tygodnik Powszechny.

– Przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca z pewnością stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym, zapewne, pozwoli nam także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu – dodaje prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś.

"Wkrótce poinformujemy Państwa o nowym adresie, a zaraz po pandemii zaprosimy do naszej nowej siedziby" - zapowiedział Tygodnik Powszechny.

foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:A-552_kamienica_Kraków,_ul._Wiślna_12-12a.jpg autor: Maatex

Kraków

Kraków - najnowsze informacje