piątek, 15 stycznia 2021 14:30

Kraków-Nowa Huta. Wiózł w seacie 5 kg marihuany. Ile to działek?

Autor Marzena Gitler
Kraków-Nowa Huta. Wiózł w seacie 5 kg marihuany. Ile to działek?

Na początku tygodnia, w rejonie Nowej Huty krakowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który w swoim aucie przewoził ponad 5 kg marihuany.

11 stycznia br. funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej udali się na jedno z osiedli w pobliżu Placu Centralnego, gdzie według zebranych informacji miała przebywać osoba posiadająca znaczne ilości środków odurzających.

Około godziny 14, kryminalni zauważyli seata, którym jechał  podejrzewany. Mężczyzna próbując wyjechać z osiedla, został zatrzymany do kontroli. Policjanci wylegitymowali 29-latka oraz przeszukali pojazd, którym się poruszał. W toku tych czynności funkcjonariusze natrafili w bagażniku samochodu na 2 worki foliowe, w których znajdowało się ponad 5 kg suszu roślinnego. Substancja ta została zbadana za pomocą testerów narkotykowych, które wykazały, że jest to marihuana.

Warto dodać, że z 1 gr marihuany można zrobić 4 działki narkotyku. Łatwo policzyć, że mężczyzna miał ich w samochodzie aż 20 tysięcy.

29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dzień później mężczyzna usłyszał zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 13 stycznia br. Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty zastosował wobec 29-latka  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

inf. KMP Kraków, foto: policja.pl - zdjęcie ilustracyjne

Kraków

Kraków - najnowsze informacje