wtorek, 14 września 2021 13:36

Kraków. Włączą sygnalizację na Rybitwach. Mieszkańcy czekali na to 10 lat

Autor Marzena Gitler
Kraków. Włączą sygnalizację na Rybitwach. Mieszkańcy czekali na to 10 lat

Od dziś została uruchomiona nowa sygnalizacja świetlna na ul. Śliwiaka. Mieszkańcy na uruchomienie sygnalizacji, która powstała już w 2011 roku, czekali aż 10 lat!

Jak wyjaśnia Miasto sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Śliwiaka i Bartników powstała już w 2011 roku, gdy skończona została budowa ulicy Śliwiaka, lecz z uwagi na niewielkie natężenia ruchu na wlotach podporządkowanych działała jedynie w trybie ostrzegawczym. Teraz została włączona w normalnym trybie.

Dlaczego tak późno? Jak uzasadnia Miasto przyczyniły się do tego nowo wybudowane inwestycje, które doprowadziły do znacznego wzmożenia ruchu.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Śliwiaka i Bartników zwiększy bezpieczeństwo pieszych, którzy chcąc przejść na drugą stronę muszą pokonać trzy pasy ruchu. Z kolei kierowcom będzie łatwiej wyjechać na ul. Śliwiaka z ulic podporządkowanych.

Sygnalizacja została włączona i dostosowana do funkcjonującej koordynacji oraz podpięta do Systemu Sterownia Ruchem, dzięki czemu będzie automatycznie dostosowana do warunków ruchu.

W czasie realizacji dostosowania i kalibracji programu do aktualnych warunków ruchu mogą pojawić się utrudnienia lub usterki - ostrzega Miasto. Dlatego w okresie wdrożeniowym skrzyżowanie zostało objęte szczególnym nadzorem. Prace dotyczące kalibracji nowej sygnalizacji mogą trwać do końca miesiąca - informuje Miasto.

Usterki sygnalizacji użytkownicy ruchu mogą zgłaszać całodobowo pod numerem 12 616 75 55, a nieprawidłowości w godzinach pracy urzędu pod numerem 12 616 84 67.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka