czwartek, 8 października 2020 08:30

Wielkie ognisko koronawirusa w Krakowie! Zakażonych prawie 100 osób

Autor Aleksandra Tokarz
Wielkie ognisko koronawirusa w Krakowie! Zakażonych prawie 100 osób

WSSE w Krakowie poinformowało dziś o 166 przypadkach zakażenia koronawirusem, odnotowanych na terenie Krakowa. Pojawiło się także nowe ognisko. Zakażonych jest tam prawie 100 osób!

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie nowe ognisko koronawirusa pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łanowej 41. Potwierdzono tam niemalże 100 zakażeń. Wszystkie osoby znajdują się obecnie w izolacji.

Zakażonych jest 64 mieszkańców oraz 33 pracowników. Jak informuje rzecznik prasowy krakowskiego MOPSu, Agnieszka Pers, dwie osoby znajdują się obecnie w szpitalu. Ich stan jest dobry.

Kolejne 29 osób znajduje się w kwarantannie. Zarówno pracownicy, jak i mieszkańcy nie mieli objawów charakterystycznych dla covida. Byli bezobjawowi.

Zakażeni z tego ogniska nie są jednak wliczeni w dzisiejszą statystykę! Zostaną wliczeni do kolejnej - jutrzejszej. Może to spowodować, że sytuacja w Krakowie znacznie się pogorszy.

Obecnie placówka działa w podwyższonym reżimie sanitarnym. Bez zakłóceń realizowana jest opieka nad mieszkańcami. Zakażeni mieszkańcy są oddzieleni od zdrowych.

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 41 w Krakowie jest placówką stacjonarną, przeznaczoną dla 378 osób przewlekle psychicznie chorych.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne

Kraków

Kraków - najnowsze informacje