wtorek, 25 sierpnia 2020 11:31

Kraków: Nowe osiedle przy ul. Wańkowicza. Trwają odbiory techniczne mieszkań.

Autor Justyna Niemiec
Kraków: Nowe osiedle przy ul. Wańkowicza. Trwają odbiory techniczne mieszkań.

Wszystkie prace związane z realizacją zadania zostały już zakończone. Aktualnie trwają odbiory techniczne, po których lokale zostaną przekazane do Zarządu Budynków Komunalnych.

W siedmiu budynkach do dyspozycji będzie 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6900 m2, w tym: 14 mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym, 82 mieszkań jednopokojowych z oddzielną kuchnią, 49 mieszkań dwupokojowych oraz 20 mieszkań trzypokojowych.

Zagospodarowany zostanie również teren wokół projektowanych budynków, powstanie nowa droga publiczna, 97 miejsc postojowych, w tym dziewięć dla osób niepełnosprawnych.

Dla rodzin z dziećmi z pewnością ważnym elementem będzie plac zabaw, który ma powierzchnię ok. 180 m2. Jest tam m.in. zjeżdżalnia z drabinką, dwa zestawy huśtawek, a także piaskownica i ławki.

W ramach zadania już nasadzono kilkadziesiąt drzew oraz blisko 100 krzewów i bylin. W przypadku drzew są to głównie graby, jarzębiny i brzozy. Wzdłuż granicy południowej zaplanowano cztery metrowe ciągi tzw. zieleni wysokiej, która będzie pełniła funkcję oddzielającą od innych terenów.

Wykonawcą zadania jest firma P.B. DOMBUD SA z siedziba w Katowicach. Koszt całej inwestycji, łącznie z układem drogowym to 30 mln zł. Zadanie zostało zrealizowane w nieco ponad dwa lata, czyli o pół roku szybciej niż pierwotnie zakładano.

Info: Urząd Miasta Krakowa/ Kraków.pl  foto: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje