poniedziałek, 24 maja 2021 11:57

Kraków. Wiemy jak może wyglądać nowy park kieszonkowy na Grzegórzkach

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wiemy jak może wyglądać nowy park kieszonkowy na Grzegórzkach

Na działkach przy Fabrycznej do tej pory funkcjonował "dziki" parking. Teraz powstanie tam nowy, przyjazny dzieciom park. Jest już wstępny projekt.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z mieszkańcami, na którym zaprezentowano projekt koncepcyjny nowego parku kieszonkowego, który powstanie w tym miejscu.  Projekt "Zróbmy skwer przy Fabrycznej! Edukacja i Kultura w zieleni BO" wygrał ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wśród projektów dzielnicowych w tym rejonie.

Wizualizacja planowanego Parku przy Fabrycznej 💚 Podziękowania dla Katarzyna Pernak Opałka za stworzenie świetnego projektu!

Opublikowany przez Park przy Fabrycznej Poniedziałek, 24 maja 2021

Projekt zakłada utworzenie miejsca do wypoczynku dla mieszkańców – pojawi się altana z zielonym dachem i wielkim stołem piknikowym, przy którym będzie można organizować warsztaty i spotkania. Pojawią się także niezastąpione huśtawko-ławki.

W strefie przyrodniczej najmłodsi użytkownicy będą mogli poznać tajemnice świata przyrody. Będą także na nich czekać urządzenia do zabawy wykonane z naturalnych materiałów, w tym mała tyrolka.

W projekcie zaplanowano także miejsce pod pawilon kawiarniany. Wszystkie te atrakcje zaplanowane zostały w otoczeniu zieleni – rabat bylinowych, krzewów, drzew, pnączy a także miniogrodu deszczowego.

"Niezmiernie cieszymy się, że kolejne parki kieszonkowe powstają w ramach Budżet obywatelski miasta Krakowa! - rejacjonuje Zarząd Zieleni Miejskiej na swojej stronie na Facebooku. - Tym razem park kieszonkowy powstanie przy ul. Fabrycznej! Radość tym większa, że likwidujemy kolejny dziki parking w naszym mieście, a na jego miejsce powstanie piękny ogród! - dodaje ZZM. - W komentarzu zamieściliśmy filmik z wirtualnej wycieczki po przyszłym parku kieszonkowym. Brawa dla mieszkańców za zaangażowanie w tworzenie zielonego Krakowa!" napisał ZZM.

Niezmiernie cieszymy się, że kolejne parki kieszonkowe powstają w ramach Budżet obywatelski miasta Krakowa!🌳🌳🌳 Tym razem...

Opublikowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Piątek, 21 maja 2021

Projekt powstał dzięki współpracy grupy Sąsiedzi z Grzegórzek, w tym Emili Ordzieniewicz-Sznitko i Przemysława Sznitko. Na realizację inwestycja, która wygrała w ubiegłorocznym BO w ramach projektów dzielnicowych, przeznaczono 270 tys. zł.

foto: ZZM

Kraków

Kraków - najnowsze informacje