środa, 17 sierpnia 2022 08:02

Kraków. Od jutra zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Bratysławskiej i Fieldorfa-Nila

Autor Patryk Trzaska
Kraków. Od jutra zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Bratysławskiej i Fieldorfa-Nila

Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców w Krakowie. Od czwartku, 18 sierpnia rusza kolejna faza prac torowych i drogowych w rejonie skrzyżowania ul. Bratysławskiej, Doktora Twardego, Wybickiego oraz na ul. Fieldorfa-Nila.

W przypadku skrzyżowania ulic Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego zmieniona organizacja ruchu wejdzie w życie od godz. 6.00. Prace obejmą północną część skrzyżowania – wszystkie pasy w ciągu Wybickiego–Bratysławska będą zamknięte dla ruchu. Do dyspozycji kierowców będzie tylko jezdnia południowa. Z kolei jeśli chodzi o ul. Doktora Twardego, to ruch będzie się odbywał na podobnych zasadach jak obecnie. W rejonie przebudowywanego skrzyżowania będą działać tymczasowe przystanki komunikacji autobusowej.

Przypomnijmy, że kursowanie tramwajów w ten rejon miasta zostało czasowo wstrzymane z uwagi na przebudowę podstacji trakcyjnej „Prądnicka”.

Zmiany w organizacji ruchu - fot. Kraków.pl

Kolejny etap prac wymusza też korektę organizacji ruchu na ul. Fieldorfa-Nila. Roboty przeniosą się na stronę północną, a do dyspozycji kierowców będzie jezdnia południowa. Na ulicy nadal utrzymany będzie ruch jednokierunkowy w stronę ul. Prądnickiej. Od strony tej ulicy zapewniony będzie dojazd do osiedli położonych po wschodniej stronie przebudowywanego torowiska.

Zmiany w organizacji ruchu - fot. Kraków.pl

inf./fot. Kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje