piątek, 20 maja 2022 09:33

Kraków: Powstaje nowoczesna hala sportowa za 16 mln. zł!

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Powstaje nowoczesna hala sportowa za 16 mln. zł!

Nowoczesna hala sportowa wraz z areną powstanie przy Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Krasickiego 34 w Krakowie. W czwartek, 18 maja, wmurowano kamień węgielny pod tę sportową inwestycję. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie budynku hali sportowej z areną wielofunkcyjną o powierzchni boiska prawie tysiąca metrów kwadratowych, częściowo dedykowany gimnastyce artystycznej. Będzie on połączony przewiązką z gmachem szkoły, wyposażony w szatnie i węzły sanitarne oraz niewielką antresolę z trybuną dla 150 osób.

Sala sportowa jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

– W ostatnich latach przybywa w Krakowie kolejnych obiektów sportowych. To nie tylko nowe baseny – a chciałbym przypomnieć, że jesteśmy w trakcie realizacji planu umożliwienia dostępu do kąpielisk dla mieszkańców każdej dzielnicy miasta. To również wielofunkcyjne boiska o bezpiecznej nawierzchni. Realizujemy także miejskie inwestycje w obiekty przeznaczone do sportów halowych – w tym przyszkolne i klubowe. Coraz więcej krakowskich szkół i klubów może pochwalić się nowoczesnymi halami i salami sportowymi. Dziś wykonujemy pierwszy krok na drodze do stworzenia kolejnego z takich miejsc

– powiedział podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Sala sportowa zostanie wyposażona w sprzęt do gimnastyki sportowej, piłki nożnej halowej, koszykówki, siatkówki oraz innych dyscyplin wymaganych programem szkolnictwa. Od strony istniejącego budynku szkoły wykonany będzie korytarz, który spełni rolę głównej „arterii” komunikacyjnej budynku. Wejście do hali umożliwi łatwy dostęp do boiska, projektowanej bieżni oraz placu zabaw dla dzieci starszych. Nowy budynek będzie estetycznie komponował się ze starym, dlatego projekt zachowa wyraźny modernistyczny charakter oryginału. Powierzchnia zabudowy nowego obiektu wyniesie 1380,90 m², a całkowita powierzchnia 7096,20 m².

– Dziękuję wszystkim dzisiaj tu obecnym, a zwłaszcza wykonawcy inwestycji. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pracy uczniowie szkoły będą mogli rozwijać się fizycznie, a dostęp do nowoczesnej infrastruktury stanie się dla części z nich inspiracją do rozpoczęcia zawodowej kariery sportowej

– dodał Majchrowski.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o.

Przewidywany koszt realizacji inwestycji wyniesie 16 078 957,29 zł brutto.

Inf. i foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje