środa, 7 kwietnia 2021 11:30

Kraków. Rozmrożone szczepionki w Żeromskim. Szpital tworzy listę rezerwową [AKTUALIZACJA]

Autor Marzena Gitler
Kraków. Rozmrożone szczepionki w Żeromskim. Szpital tworzy listę rezerwową [AKTUALIZACJA]

1860 szczepionek szpital musi wykorzystać do soboty, inaczej zostaną zutylizowane. - Nie ulega żadnej wątpliwości, że nie zmieścimy się w warunkach dyktowanych przez ministerstwo dotyczących grup i przedziałów wiekowych. Nie dopuścimy do tego, żeby szczepionki się zmarnowały – mówił dyrektor dr Jerzy Friediger na wczorajszym posiedzeniu Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej Rady Miasta Krakowa.

Aktualną sytuację w szpitalach Miejskich przybliżyli dr Renata Godyń Swędzioł – Dyrektor Szpitala Miejskiego im. Gabriela Narutowicza oraz dr Jerzy Friediger – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Dyrektor szpitala im. Żeromskiego poinformował, że placówka otrzymała we wtorek 1860 rozmrożonych szczepionek przeciw COVID, choć dysponuje lodówkami do ich przechowywania.  - Dostaliśmy 1 860 rozmrożonych szczepionek, które musimy podać do soboty, do godziny 21:55. Miały do nas przyjechać zamrożone. Nie będąc wcześniej przygotowanymi, do soboty musimy ściągnąć 1 760 osób na szczepienie. Nie ulega żadnej wątpliwości, że nie zmieścimy się w warunkach dyktowanych przez ministerstwo dotyczących grup i przedziałów wiekowych. Nie dopuścimy do tego, żeby szczepionki się zmarnowały – zapewnił dyrektor.

Szpital Żeromskiego prowadzi cztery punkty szczepień, w których można podać 2,8 tysiąca dawek tygodniowo, a przy jeszcze lepszej mobilizacji – nawet 4 tysiące. W placówce wykonano już 10 tys. szczepień.

Szpital przyjmuje zapisy na listę dodatkową, nie wiadomo jednak czy zapisane na nią osoby dostaną teraz szczepionkę. Zapisać można się dzwoniąc do punktu pod numer: 12 622 95 02.

AKTUALIZACJA

Lista rezerwowa już pełna

W środę po południu na stronie szpitala na Facebooku ukazała się ważna informacja dotycząca szczepień.

"Drodzy Pacjenci, krótki komunikat o dostawie do "Żeromskiego" 1760 rozmrożonych szczepionek! Lista pacjentów z roczników 1952-1961 jest już kompletna, te osoby zostaną zaszczepione w tym tygodniu tymi 1760 szczepionkami; Żadna (!) szczepionka nie będzie zmarnowana. Od stycznia br szczepimy ok.200 osób dziennie i nie zmarnowaliśmy ani jednego preparatu(!). Jeśli ktoś zarejestrowany nie zgłosi się, sięgniemy po listę rezerwową; Na liście rezerwowej jest aktualnie kilkaset osób; Zachęcamy do korzystania z infolinii MZ: 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19."

Kraków

Kraków - najnowsze informacje