piątek, 12 marca 2021 13:03

Kraków. Skopali i pobili 67-latka. Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Autor Marzena Gitler
Kraków. Skopali i pobili 67-latka. Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju, którzy w sobotę wieczorem, przy pętli tramwajowej Borek Fałęcki, napadli na starszego mężczyznę. Grozi im do 12 lat więzienia.

6 marca br., w godzinach wieczornych, oficer dyżurny krakowskiej policji dostał zgłoszenie, że w okolicy pętli tramwajowej, na wysokości stanowisk targowych w Borku Fałęckim, doszło został pobity i obrabowany mieszkaniec Krakowa. Na miejsce bezzwłocznie zostały skierowane patrole z Komisariatu V Policji i Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy pełnili służbę w tym rejonie.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast pomogli poszkodowanemu mężczyźnie, który dokładnie opisał swoich oprawców. 67-latek został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy dotkliwie go pobili, a potem ukradli mu kurtkę z portfelem z gotówką i dokumentami oraz telefon komórkowy. Straty oszacował na ok. 750 zł.

Przybyła na miejsce druga załoga policji podczas patrolowania okolicy zauważyła dwóch mężczyzn, którzy wyglądali na opisanych przez poszkodowanego. Byli to 24- i 29-letni, mieszkańcy Krakowa i jak się okazało mieli przy sobie rzeczy skradzione mężczyźnie. Obaj zachowywały się agresywnie i wulgarnie.

Funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili zatrzymanych na komisariat, gdzie przebadano ich alkomatem, że byli pijani. Każdy miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obu osadzono w policyjnym areszcie.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 9 marca br. decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

inf. i foto: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje