sobota, 4 lipca 2020 09:30

Kraków. Straż Miejska rozdaje opaski bezpieczeństwa dla dzieci. Gdzie je odebrać?

Autor Głos 24
Kraków. Straż Miejska rozdaje opaski bezpieczeństwa dla dzieci. Gdzie je odebrać?

Taka historia może przytrafić się każdemu rodzicowi – czasami wystarczy na sekundę spuścić dziecko z oka, aby zniknęło w kolorowym tłumie spacerowiczów. Krakowska straż miejska przygotowała więc 3000 opasek identyfikacyjnych dla maluchów – dzięki nim możliwe jest szybkie nawiązanie kontaktu z rodzicem zagubionej pociechy.

Każdy dorosły wie, a jeśli nie – to przynajmniej może sobie wyobrazić, ile stresu i strachu można najeść się, gdy z pola widzenia nagle zniknie nam pociecha… I jak ogromnie trudne i bolesne jest to przeżycie dla samego malucha. Z kolei nie każde dziecko wie, jak zachować się w takiej sytuacji, a nawet jeśli jest na to przygotowane, to stres może okazać się zbyt silny. Nie zawsze też dzieci mają śmiałość, aby podejść do obcej dorosłej osoby i powiedzieć, że się zgubiły, a ponadto wyrecytować numer telefonu do mamy czy taty.

Po to, by każda tego typu historia mogła zakończyć się happy endem – tak jak w przypadku Jasia i jego mamy, bohaterów miejskiego spotu – krakowska straż miejska przygotowała 3000 opasek identyfikacyjnych dla najmłodszych. Jest tam miejsce na numer kontaktowy do rodzica.

Tego lata rozdamy 3000 opasek, w dwóch wariantach kolorystycznych. Rodzice mogą je odebrać bezpłatnie w każdym z naszych oddziałów lub na posterunku policji w Rynku Głównym – mówi Marek Anioł, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Krakowa.
Na opasce wystarczy wpisać imię dziecka oraz numer telefonu do rodzica lub opiekuna, a następnie założyć ją na nadgarstek pociechy. Identyfikatory są wykonane z wodoodpornego i ekologicznego materiału, a zatem sprawdzą się nie tylko w centrach miast, ale także na basenach czy na plaży – dodaje.

Warto w taki drobiazg zaopatrzyć swoją pociechę, czy to na czas wyjścia w miasto, czy na wakacyjny wyjazd. W razie niefortunnej przygody ułatwimy zadanie strażnikom miejskim, jak i postronnym osobom chcącym udzielić pomocy. Każdy z nas na pewno nieraz słyszał z głośników w sklepie czy na plaży komunikat, że na rodzica oczekuje zapłakany maluch.

Źródło: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka