niedziela, 11 września 2022 10:08

Koncert lidera Pink Floyd w Krakowie? Radny: "Niech zaśpiewa w Moskwie"

Autor Mirosław Haładyj
Koncert lidera Pink Floyd w Krakowie? Radny: "Niech zaśpiewa w Moskwie"

Już w przyszłym roku (21 i 22 kwietnia 2023 r.) w Tauron Arenie Kraków ma wystąpić Roger Waters. Jego koncert budzi wielkie kontrowersje.

Bilety na koncert jednego z liderów zespołu Pink Floyd mają trafić do sprzedaży już za kilka dni (16 września). Występ Rogera Watersa budzi jednak spore kontrowersje.

Niedawno media obiegła informacja na temat zaangażowania Watersa w wojnę na Ukrainie. Muzyk przekazał, że, jego zdaniem, Ukrainą rządzą "siły skrajnego nacjonalizmu".  Niedawno zaapelował:

— Pomóżcie mi w moich uczciwych staraniach, aby przekonać naszych przywódców do zaprzestania rzezi, rzezi, która służy tylko interesom klas rządzących i skrajnych nacjonalistów zarówno tu na Zachodzie, jak i w waszym pięknym kraju, kosztem reszty nas, zwykłych ludzi zarówno tu na Zachodzie, jak i w Ukrainie.

Waters jest równeiż autorem listu otwartego do Ołeny Zełenskiej, w którym apelował do Ukrainy o zaprzestanie walk. Pierwsza dama nie omieszkała odpisać Watersowi:

— To Rosja najechała Ukrainę, niszczy miasta i zabija cywilów. Ukraińcy bronią swojej ziemi i przyszłości swoich dzieci

— napisała i dodała:

— Lepiej poproś prezydenta Rosję o pokój. Nie Ukrainę.

Wiele osób uważa, że Waters nie powinien mieć zgody na występy w Polsce. Tego zdania jest m.in. radny Łukasz Wantuch.

– Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby to zablokować. Takie wydarzenie to byłby  wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie

–  przekazał w mediach społecznościowych Wantuch.

– W tym momencie jesteśmy całą grupą w połowie drogi między Lwowem a Kijowem. Po powrocie do Krakowa składam interpelację, której kopię wyślę do prezesa Tauronu. Myślę, że nie chciałby, aby  marka jego firmy była łączona z osobą, która uważa, że to Ukraińcy ponoszą winę za wybuch wojny a najlepszym rozwiązaniem byłaby natychmiastowa kapitulacja Ukrainy i zwycięstwo Putina

– informuje Wantuch.

Czy Waters wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie 21 i 22 kwietnia przyszłego roku? Dowiemy się niebawem.

Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i...

Opublikowany przez Łukasza Wantucha Piątek, 9 września 2022

fot: Eddie Berman/Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje