wtorek, 1 września 2020 15:11

Kraków: Wypożycz sobie boisko!

Autor Justyna Niemiec
Kraków: Wypożycz sobie boisko!

Od dziś, w ramach programu pilotażowego, 11 krakowskich szkół samorządowych umożliwi rezerwację boiska i sal gimnastycznych. Wszystko za pośrednictwem aplikacji mobilnej BallSquad.

Niewiele, potrzeba, aby wynająć miejsce na zawody. Wystarczy posiadać telefon, a w nim aplikację mobilną, dzięki której można wyszukać idealną lokalizację na rozgrywki, skontaktować się z miłośnikami różnych dyscyplin i pozałatwiać formalności związane z wynajmem obiektu.

Twórcami aplikacji są zawodowy koszykarz - Walid Barsali i amatorka gier zespołowych - Dorota Caban. Autorzy nie raz doświadczyli na własnej skórze, jak ciężkie są poszukiwania i rezerwacja odpowiedniego obiektu sportowego.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak znaleźć dogodne miejsce i sprawdzić, czy jest dostępne w interesującym Cię przedziale czasu? Czy da się jakoś uprościć formalności? Jak dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych, aby rozłożyć koszty wypożyczenia obiektu na kilka uczestników? To ten program jest dla Ciebie!

Zadaniem aplikacji jest ułatwienie tego wszystkiego oraz zwiększenie dostępności do obiektów infrastruktury sportowej. W Krakowie nie brakuje tego typu miejsc – wręcz przeciwnie, może pochwalić się rozbudowaną i nowoczesną przyszkolną bazą sportową w każdej dzielnicy. Problemem jest jednak brak takiej platformy, gdzie mielibyśmy dostęp do wszystkich informacji odnośnie dostępnych boisk i możliwość ich zabukowania przez internet.

Sam proces rezerwacji przebiega tylko na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Aby wynająć salę gimnastyczną lub przyszkolny obiekt sportowy w określonych godzinach, nie jest już potrzebne podpisywanie papierowych umów ani żadne dodatkowe formalności. Na stronie app.ballsquad.pl dostępna jest mapa, zdjęcia oraz wyszukiwarka miejsc. Dużym ułatwieniem jest możliwość płatności online. Opłata za wynajem sali lub boiska może być rozdzielana między uczestników gry. Rezerwacja może być dokonana jednorazowo lub długoterminowo – to rozwiązanie dla osób chcących się spotykać na wspólnych rozgrywkach cyklicznie.

Aplikacja umożliwia kontakt miłośników konkretnych dyscyplin sportu z całego Krakowa. Można stworzyć profil gracza, wybrać ulubione dyscypliny oraz zaznaczyć obszar miasta, który nas interesuje. Na podstawie tych informacji aplikacja przesyła komunikaty na temat utworzonych rezerwacji sal i poszukiwania zawodników do wspólnej gry.

Szkoły, które biorą udział w próbnej wersji wynajmu obiektów sportowych:

 • Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Władysława Spasowskiego 8
 • Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Ignacego Krasickiego 34
 • Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Pszczelna 13
 • Szkoła Podstawowa nr 85, os. Złotego Wieku 4
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105, os. Słoneczne 12
 • Szkoła Podstawowa nr 117, ul. Jana Kurczaba 15
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13, ul. Kazimierz Odnowiciela 2
 • Zespół Szkół Energetycznych, ul. Loretańska 16
 • VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Grzegórzecka 24
 • IX Liceum Ogólnokształcące, ul. Czapińskiego 5.

Kraków jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które korzystają z tego rozwiązania w ramach pilotażu realizowanego w roku szkolnym 2020/2021.

Info: Krakow.pl   foto: ilustracyjne

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka