czwartek, 6 października 2022 12:32

Kraków: Zatrzymano i odzyskano łup mieszkaniowego włamywacza z Grzegórzek

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zatrzymano i odzyskano łup mieszkaniowego włamywacza z Grzegórzek

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie zatrzymali 52-latka, który w sierpniu br. włamał się i okradł jedno z mieszkań na terenie Grzegórzek. Łupem złodzieja padł wówczas laptop oraz dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3700 zł. Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza oraz odzyskali skradziony sprzęt.

17 sierpnia miało miejsce włamanie do jednego z mieszkań na terenie Grzegórzek. Z mieszkania skradziono wówczas m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3700 zł. Kradzież z włamaniem została zgłoszona w Komisariacie Policji II w Krakowie. Funkcjonariusze zajęli się sprawą i w toku dochodzenia jako sprawcę wytypowali 52-letniego mieszkańca Krakowa. Był on także osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu za wykroczenie.

27 września w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie pojechali do mieszkania w rejonie  Kurdwanowa, w którym mógł przebywać poszukiwany. Kiedy dotarli pod wskazany adres zastali tam i wylegitymowali 52-latka. Ponieważ mężczyźnie przysługiwała możliwość wpłacenia grzywny w celu uniknięcia aresztu zdecydował się na skorzystanie z tej opcji. Na tym jednak nie zakończyły się jego perypetie w wymiarem sprawiedliwości. Kryminalni badając jego związek włamaniem w Grzegórzkach przeszukali mieszkanie 52-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli dwa telefony komórkowe oraz laptop pochodzące z sierpniowej kradzieży.

Kradziony sprzęt elektroniczny/Fot. KMP Kraków
Kradziony sprzęt elektroniczny/Fot. KMP Kraków

52-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Lubicz w Krakowie. Mężczyzna usłyszał tam zarzut kradzieży z włamaniem, za co  grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Fot. i inf.: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje