wtorek, 21 lipca 2020 09:40

Kraków. Zbliża się termin poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. Zbliża się termin poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania

Zbliża się moment poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Od najbliższej niedzieli przybędzie ulic, na których parkowanie będzie płatne. W trzech przypadkach obecne sektory zostaną poszerzone, w dwóch pojawią się nowe. Obszar płatnego parkowania poszerzy się na terenie Bronowic, Zwierzyńca, Bonarki oraz Grzegórzek i Grzegórzek Wschód.

Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa z ubiegłego roku, obszar płatnego parkowania zostanie poszerzony o nowe obszary. Pierwsze poszerzenie planowane jest na 26 lipca, drugie – 31 lipca.

W niedzielę, 26 lipca, strefa powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek – poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawi się też nowy sektor C21 – obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowickiej i Konopnickiej.

Z kolei w piątek, 31 lipca obszar płatnego parkowania powiększy się o nowy sektor C7 – między ulicami Emaus i królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

W biurze SPP przy ul. Reymonta 20 można już dokonywać zakupu abonamentów do parkowania na ulicach, które znajdą się w płatnej strefie. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 12 616 71 77 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

Na przełomie czerwca i lipca Zarząd Dróg Miasta Krakowa uruchomił Mobilny Punkt Informacyjny. W punkcie mieszkańcy mogli zdobyć informacje dotyczące poszerzenia strefy oraz pobrać materiały informacyjne. Na podstawie projektów organizacji ruchu Miejskiego Inżyniera Ruchu ZDMK wprowadził zmiany na poszczególnych ulicach – oznakowanie poziome i pionowe.

Dla mieszkańców proponowane są również zmiany w wysokości abonamentu mieszkańca. Więcej na temat zmian można przeczytać tutaj.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Strefy Płatnego Parkowania.

Źródło: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka