sobota, 10 czerwca 2023 11:56

Krakowianin zaprosił dwie kobiety na piwo. Wpadł w pułapkę

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianin zaprosił dwie kobiety na piwo. Wpadł w pułapkę

Policjanci aresztowali dwóch mężczyzn, którzy w Zakopanem pobili 46-letniego mieszkańca Krakowa.

W minioną niedzielę przy ul. Zborowskiego w Zakopanem, 46-letni mężczyzna spotkał dwie kobiety. Rozmowa przed sklepem spożywczym zakończyła się propozycją wspólnego wypicia piwa. Kobiety chętnie zgodziły się wiec poszli spożywać alkohol w pobliżu opuszczonych garaży za jednym ze sklepów.

Po jakimś czasie na miejscu pojawiło się dwóch krewkich mężczyzn, którzy, bijąc i kopiąc 46-letniego mieszkańca Krakowa, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym obrabowali go, zabierając mu portfel z gotówką i telefon komórkowy. Później okazało się, że kobiety i napastnicy znali się. Cała czwórka była wcześniej legitymowana przez tatrzańskich policjantów w związku z popełnianymi przez nich wykroczeniami.

Pobitego mężczyznę zauważył parkingowy, który wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i policję. Popołudniu po ustaleniu okoliczności zdarzenia rozpoczęły się poszukiwania sprawców rozboju. Tego samego dnia pomimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze, udało się zidentyfikować domniemanych sprawców. Zostali zatrzymani w Zakopanem w jednym z budynków przy ul. Witkiewicza. Mężczyźni w wieku 47 i 31 lat doskonale znani tatrzańskim policjantom usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

W minioną środę zakopiański sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował obu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Inf. i foto: R.W./zdj. Policja Zakopane

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka