poniedziałek, 1 lutego 2021 14:31

Kup raz, korzystaj przez długi czas! Ekologiczna bawełniana torba na zakupy

Autor Artykuł sponsorowany
Kup raz, korzystaj przez długi czas! Ekologiczna bawełniana torba na zakupy

Torba wielokrotnego użytku to totalny MUST HAVE!

Doskonałą alternatywą dla plastikowych toreb na zakupy są bawełniane torby, worki oraz plecaki. Dlaczego? Ze względu na możliwość ich ponownego użycia. Żyjemy w czasach, gdzie rzeczy mają bardzo krótką żywotność. Rzadko się zdarza, aby zepsuta rzecz trafiła do naprawy, skoro taniej będzie kupić nową. Jest to bardzo zgubne myślenie. Raz użyta reklamówka przeważnie trafia do kosza. Statystyczny Polak rocznie zużywa 400 reklamówek, 60 kg papieru i ok. 50 puszek. Co roku wyrzucamy 250 kilogramów samych opakowań, które zostały użyte przez nas tylko jeden raz. Zauważamy pewną zależność, im biedniejszy kraj, tym mniej śmieci się tam wytwarza. Oczywiście jest to logiczne, w krajach gdzie ludzie mają mniej pieniędzy, zakupy są ograniczane do minimum. Co nas różni od mieszkańców mniej zamożnych krajów? Odpowiedź na to pytanie nie jest żadnym odkryciem. Tam, gdzie nie ma pieniędzy, produkty używane są do skutku. Ludzie wymyślają różne zastosowania danego przedmiotu, wykorzystują go na każdy możliwy sposób, aż się fizycznie rozpadnie. Wtedy dopiero zostaje on wyrzucony. Daje do myślenia, prawda? Warto inwestować w produkty wielokrotnego użytku. Kupując raz porządną torbę na zakupy, będziesz cieszyć się nią przez długi czas. Wybierając bawełnianą torbę, oszczędzasz pieniądze wydane na plastikowe torebki i odciążasz naszą planetę. Takie małe, dobre uczynki w kierunku naszej planety są ogromnie ważne!

Jaką torbę bawełnianą wybrać?

Aktualnie na rynku znajdziemy wiele modeli toreb. Krótkie, długie, cienkie, grube, pastelowe, gładkie, z nadrukiem, z kieszonką, z dnem i bokami.. Propozycji jest mnóstwo! Projektanci tworzą coraz to nowe grafiki, które mają przyciągać uwagę i zachęcić do zakupu. Bardzo popularne są torby typu shopper z nadrukiem. Ten model wybierany jest chyba najczęściej. Wybierając ten model, zyskujemy idealne połączenie, klasycznej elegancji z wygodą.  Coraz częściej można spotkać także torbę reklamową typu ,,listonoszka". Umieszczając na torbie bawełnianej eko grafikę lub kreatywny napis, zyskujemy oryginalny element codziennej garderoby. Unikatowe modele pasują do każdego stylu! Śmiało możesz nosić je do eleganckiej stylizacji, a także do codziennego outfitu. Dzięki nieograniczony możliwościom każdy z nas może stać się projektantem i stworzyć swoją torbę. Może to być np.  szalona listonoszka z nadrukiem full color lub standardowa torba eco bag, ecru z małym osobistym symbolem.  Wybór należy do Ciebie!

Wybierając torbę, należy zwrócić uwagę na jej gramaturę, a także rozmiar. Jeśli potrzebujesz torby na lekkie zakupy, odpowiednia będzie dla Ciebie gramatura 145g/m2. Standardowy model o wymiarach 38x42cm będzie w sam raz! Natomiast jeśli planujesz nosić cięższe i większe rzeczy, polecam wybrać torbę o większej gramaturze np. 220g/m2. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą sie torby z dnem bokami. Wszystkie modele i rodzaje toreb znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Shopper bag nie tylko na zakupy!

Widok turystów z koszulką I LOVE KRAKÓW nikogo już nie dziwi. Coraz częściej  można spotkać także spacerowiczów z torbami z nadrukiem logo danego miasta np. Wrocław, Gdańsk, Kraków. Jest to ciekawa forma pamiątki z podróży, dużo bardziej praktyczna niż magnes na lodówkę. Swoje zastosowanie torby odnajdują także w środowisku akademickim. Studenci i wykładowcy bardzo chętnie używają ekologicznych eko toreb do noszenia książek oraz laptopów. Torby bawełniane z krótkim uchwytem świetnie sprawdzą się do przenoszenia jedzenia do pracy. Ten trend powoli zyskuje popularność, szczególnie w dużych korporacjach. Także w środowisku sportowców nie rzadko można spotkać się z torbą bawełnianą. Zazwyczaj wykorzystywana jest do zapakowania butów lub stroju np. na siłownie. Oprócz tego zastosowania torba z logo może służyć jako środek długotrwałej reklamy. Torby reklamowe wykorzystywane są do promowania danej marki lub konkretnego produktów. Kampanie reklamowe wykorzystują do tego różnego rodzaju personalizowane gadżety.

Firmy promujące swoją działalność za pomocą eko gadżetów zyskują wiele korzyści. Poniżej najważniejsze z nich:

  • Budowanie pozytywnego wizerunku firmy,
  • Działania związane z ekologią i ochroną środowiska są doceniane przez klientów. (przewaga nad konkurencją).
  • Długotrwała reklama za nieduże pieniądze.
Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje