środa, 14 lutego 2024 13:48, aktualizacja rok temu

Kupujemy młodzieżowe łóżko – praktyczny poradnik

Autor Artykuł sponsorowany
Kupujemy młodzieżowe łóżko – praktyczny poradnik

Jesteś rodzicem nastolatka i myślisz o zakupie dla niego nowego łóżka? Masz jednak szereg wątpliwości związanych z tym, na co zwracać uwagę podczas jego wyboru? Bez obaw. To zrozumiałe. W końcu łóżko młodzieżowe to zakup na kilka lat. Powinno być nie tylko wygodne, ale mieć również atrakcyjny wygląd, tak aby stać się kluczowym punktem pokoju młodzieżowego. Zapraszamy do lektury naszego mini poradnika.

Czym łóżka młodzieżowe różnią się od dziecięcych?

Łóżko należy do tej kategorii mebli, które służą nam z reguły przez lata. Pewnym wyjątkiem są łóżka młodzieżowe. Od dziecięcego różnią się przede wszystkim rozmiarem. Dzieci szybko rosną, a nastolatki szczególnie. Dlatego też nowoczesne łóżka młodzieżowe są szersze i dłuższe. Druga sprawa to materace.
Nastolatek waży dużo więcej niż dziecko, a jego kręgosłup potrzebuje odpowiedniego podparcia. Do łóżka młodzieżowego poleca się materace lateksowe, które dobrze dopasowują się do kształtu ciała, dbając o właściwe podparcie i przyczyniają się do większego komfortu snu. Wygodne łóżko młodzieżowe to niejako baza. W następnej kolejności możemy zadbać o pozostałe meble, pufy itd.

Łóżko młodzieżowe – klasyczne czy piętrowe, które wybrać?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru łóżka młodzieżowego jest jego rodzaj. Najpopularniejsze są dwa typy łóżek: klasyczne i piętrowe. Łóżka młodzieżowe piętrowe to propozycja, która sprawdzi się w dwóch sytuacjach:
- w pokoju mieszka rodzeństwo,
- w pokoju dziecka jest bardzo mało miejsca i łóżko piętrowe pozwala niejako odzyskać nieco przestrzeni. Pod miejscem na materac znajdzie się wówczas miejsca dla biurka z krzesłem, czyli to, co jest niezbędne w każdym pokoju nastolatka. Dlatego, jeśli doskwiera nam mała przestrzeń, warto zainwestować w łóżko piętrowe, które jest nieco droższe i trudniejsze w montażu, ale daje nam dodatkowe miejsce.

Na co zwracać uwagę przy zakupie łóżka młodzieżowego?

Młodzieżowe łóżka są różne, dlatego też warto mieć w głowie kilka kryteriów, na których szczególnie nam zależy. Oto najważniejsze z nich:

- wymiar - wprawdzie kluczowa jest wygoda spania, ale nie możemy zapomnieć o ilości miejsca w pokoju.
Optymalna powierzchnia spania to 90x200 cm lub 120x200 cm. Możemy postawić też na łóżko młodzieżowe rozkładane, które zmienia się łóżko podwójne w razie potrzeby. Ten wariant zapewnia więcej miejsca do spania, ale wymaga składania, jeśli mamy mały pokój.
- wygodny materac, o którym wspomnieliśmy powyżej,
- kolor - o ile do sypialni dorosłych wybieramy najchętniej biel, beż, lub kolor drewna, o tyle w pokoju nastolatków łóżka młodzieżowe mogą być żółte, błękitne, pomarańczowe,
- szuflady na pościel - to bardzo praktyczna i funkcjonalna funkcja łóżka młodzieżowego, która pozwala na lepszą organizację i porządek w pokoju.

Podsumowanie

Jak widać, wybór łóżka młodzieżowego nie jest prostą sprawą, ale wymaga przemyślenia i porównania różnych opcji. Idealnie byłoby dokonać zakupu z naszym dzieckiem, aby mieć pewność, że wybrane łóżko będzie nie tylko odpowiednio duże i wygodne, ale będzie dopasowane do potrzeb, upodobań naszego dziecka. Wspólna decyzja będzie o wiele trafniejsza niż zakup przez rodziców. Warto słuchać dziecka, ale też tłumaczyć mu powody, dlaczego chcemy kupić np. łóżko piętrowe. Więcej przestrzeni na biurko, atrakcyjny kolor łóżka, oświetlenie LED, półka zamontowana na górnym poziomie mogą przemówić do wyobraźni nastolatka.

Poza tym łóżko piętrowe może być czymś, czym można pochwalić się wśród kolegów, koleżanek odwiedzających naszego nastolatka. Klasyczne łóżko ma każdy, piętrowe już niekoniecznie. Życzymy samych udanych zakupów i wygody snu dla dzieci naszych czytelników.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka